featured

Kripto hacimleri en az yüzde 55 düştü

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Verilere göre geçen hafta dijital varlık yatırım ürünlerinden toplam çıkış yaklaşık 8,7 milyon dolar civarındaydı.

Bir taraftan hacimler, yılın ikinci en düşük seviyelerine düşerken diğer taraftan da kripto yatırım ürünleri geçen hafta hafif haftalık çıkışlar kaydetti ve yazın sonuna doğru kurumsal yatırımcılar arasındaki zayıf talebin sinyalini verdi. 

Coinshares’in pazartesi günü paylaştığı habere göre geçen hafta dijital varlık yatırım ürünlerinden toplam çıkış, yaklaşık 8,7 milyon dolar civarındaydı. Bitcoin (BTC) yatırım ürünleri art arda üçüncü hafta toplamda 15,3 milyon dolarlık çıkış görürken, Solana (SOL) fonları ise 1,4 milyon dolarlık çıkışlar kaydetti.

Diğer taraftan Ether (ETH) ve çoklu varlık yatırım ürünleri ise sırasıyla 2,9 milyon dolar ve 2,7 milyon dolarlık küçük haftalık girişler kaydetti.

Sonuç olarak kripto yatırım ürünleri, yıllık ortalamanın yüzde 55 altında performans göstererek haftalık hacimlerde 1 milyar dolar kaydetti.

CoinShares’in paylaşımına göre olumsuz duyguların çoğunluğu, 25 bin dolardan sert bir ret cevabı aldıktan sonra geçen hafta kötü performan sergileyen Bitcoin ile ilgiliydi. Bitcoin yazının yazıldığı esnada 21.340 dolar civarında geziniyor. 

Kriptonun geleneksel hisse senetleriyle arasındaki güçlü korelasyon, varlık sınıfını Fed’in bu hafta gerçekleştireceği Wyoming’deki yıllık Jackson Hole Zirvesi öncesi ciddi oynaklığa maruz bırakıyor. Opsiyon trader’ları sakinliğini korurken, Fed Başkanı Jerome Powell’in cuma günü Jackson Hole konuşması sonrasında merkez bankasının düşüşe ilişkin beklentileri artabilir.

Arcane Research’e göre büyük kurumlar, çoğunlukla zorunlu satışın bir sonucu olarak mayıs ve temmuz ayları arasında 5,5 milyar dolar değerinde BTC boşalttı. Kurumsal yatırımcılar ise kripto piyasası oynaklığı, zorlu bir makro ortam ve düzenleyicilerdeki belirsizlik nedeniyle sessizliğini koruyor gibi görünüyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!