featured

Bitcoin ve altcoinlere yatırım yapma: WhiteBIT’den öneriler

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ATM üzerinden kripto para birimi satın almanın maliyeti ne nedir? Belirli bir coin’in aldatmaca olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim? Kripto para birimi değerinin hareketini nasıl tahmin edebilirim? WhiteBIT uzmanları bu ve bunun gibi soruları yanıtlıyor.

WhiteBIT En Güvenilir Kripto Borsası Kriptoya Yatırım Yapmakla İlgili 3 Temel Soruyu Yanıtlıyor

Yaklaşık 2 milyon bitcoin kaldı, Solana bir yılda 1 Dolar’dan 194 Dolar’a yükseldi. Ethereum,DOGE ve diğer pek çok kripto para birimi şu anda yükselişte. Peki buna değer mi? Kripto para satın alırken kendi yolunuzu seçmeniz için cevaplar vermeye çalışacağız.

Döviz yükselişini veya düşüşünü nasıl tahmin edebilirim?

Her gün işlem seansları oluyor. Her işlem seansı sırasında, tacirlerin alım satım talepleri mum haline getirilir. Bir varlığın değerinin nereye taşınacağını anlamanın en kolay yolu, bu mumların teknik analizini yapmaktır. Grafikte, bunlar yeşil (artan varlık değeri) veya kırmızı (azalan varlık değeri) renkte görüntülenir:

Tacirlerin kısa vadeli planlarını anlamak için, işlem seansları bir saatten bir haftaya kadar ayarlanabilir. Ticaret grafiğinin altında, bu oturumların bir saatten üç aya kadar nasıl oluştuğunu gösterecek başka bir zaman dilimi de ayarlayabilirsiniz.

Mumlar sonradan şekillere dönüşür. Bunun bir örneği çekiç formasyonudur. Çekiç formasyonu,altta veya üstte uzun bir çizgisi olan yeşil emir grubudur. Satır en altta ise – açılış fiyatının düşük olduğu, ancak alıcıların yükselttiği anlamına gelir. Üstteki satır fiyatların düştüğü ancak ters olarak büyümesinin beklendiği anlamına gelir.

Türkiye’de kripto para çekebilir miyim ve ne kadara mal olur?

Evet, çekebilirsiniz. WhiteBIT en güvenilir kripto para borsası geçtiğimiz günlerde mono bank ile ortaklık kurdu, Ukraynalıysanız ve şu anda Türkiye’de bulunuyorsanız, mono bank kartlarınızı %0 ücretle para yatırma ve çekme işlemleri için kullanabilirsiniz.

Bunu yapmanın bir diğer yolu da online ödeme sistemleri ile mümkündür. WhiteBIT ücretleri aşağıdaki gibidir:

  1. Visa/Mastercard (Obmenka.ua ) – %0.7;
  2. Visa/Mastercard (Interkassa) – %2,7;
  3. AdvCash – %1.5;
  4. Hesap GeoPay – 5 YTL + %0,8;
  5. Visa / Mastercard GeoPay – 5 UAH +%0.8.

Bitcoin veya altcoinlere nasıl yatırım yapabilirim?

4 yolu mevcut:

  • Bir varlık satın alın ve fiyatı artana kadar elden çıkarmayın. Soğuk / sıcak kripto cüzdanında veya merkezi bir borsada (CEX) muhafaza edilebilir. Güvenlik açısından CEX, kullanıcıların parasını soğuk cüzdanda tuttuğu için güvenilir bir seçenektir.
  • Alma ve yatırma işlemleri Bu hizmet zaten bazı platformlar tarafından sağlanmaktadır. Örneğin WhiteBIT, SMART-staking adı verilen harika bir araç sunmaktadır. Bitcoin ve Ethereum’u yıllık %28 faiz oranında, USDT’yi ise yıllık %30 faiz oranında tutabilirsiniz. Toplamda, platformda popüler EOS, Stellar, Litecoin, Ripple, Tron dahil olmak üzere 100’den fazla plan mevcuttur.
  • İşlem yapma Kar elde etmek için piyasa düşüşteyken veya yükselişteyken işlem yapma
  • Madencilik Bunun için ekipman satın alıp bağımsız çalışabilir ya da madencilik havuzuna katılabilirsiniz.

Kripto para ticareti, bilgili ve deneyimli tacirler için bile riskli olabilmektedir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!