a
r
r

Teknik Analiz için En Başarılı Mum Formasyonları

Kripto Para analizlerinde ve Hisse senedi analizlerinde en sık kullanılan yöntemlerden biri olan mum grafiklerle analizde, başarılı formasyonlar yatırımcılara kazandırabiliyor.

Kripto Para analizlerinde ve Hisse senedi analizlerinde en sık kullanılan yöntemlerden biri olan mum grafiklerle analizde, başarılı formasyonlar yatırımcılara kazandırabiliyor.

Teknik analizde en fazla kullanılan yöntemlerden biri de mum grafikleri ile analizdir. Bu analiz yöntemi on yedinci yüzyılda pirinç ticaretinde kullanılmak üzere Japonlar tarafından geliştirilmiştir.

Öncelikle Mum Grafiğini tanımanız gerekiyor. Sizin için hazırladığımız görsel oldukça detaylı bilgiye sahiptir.

Ünlü yatırımcı Thomas Bulkowski mum grafiklerinde test ettiği çalışmaları ile en başarılı performans gösteren 10 mum grafiği çubuğunu ve mum grafik kalıplarını sizin için derledik.

En iyi performans gösteren 10 mum grafik kalıbı

1- Geri dönüş kalıpları devam kalıplarından daha başarılıdır.
2- Ana trend yönündeki geri dönüşler daha başarılıdır
3- 50 günlük ortalamanın altında isabet artar.
4- Geri dönüşlerde yüksek hacim yüksek başarı getirir.
5- Geri dönül trend varsa gerçekleşir.
6- Ayı piyasasındaki kalıplar boğa piyasasındaki kalıplardan daha başarılıdır.
7- Geri dönüşler eksterm fiyatlarda isabetli
8- Beklenen yöne doğru boşluklu açılış çabuk ve daha başarılı sonuç üretir.
9- Uzun mumlar daha başarılıdır.
10- Uzun gövdelerin başarısı büyüktür.

En iyi Mum formasyonları ile hazırladığımız bu içerik genel olarak ele aldığımız çeşitlerdir. Tabi kişiden kişiye elde ettiği başarı oranına göre başarılı formasyonlar çeşiti ve sıralaması değişir. O yüzden kendinizi geliştirdikçe kendi formasyonlarınızı sıralayabilirsiniz.

İlerleyen süre içerisinde hazırladığımız 10 mum grafiğini sizler için tek tek başlık dahilinde içeriklerini hazırlayıp sunacağız. Bizleri takip etmeye devam ediniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.