NFT
Bitcoin Gönderim Miktarı
Bitcoin Gönderim Miktarı

Borsalara gönderilen BTC miktarı azalıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen temmuz atından bu yana Binance, FTX, Bittrex ve Bitfinex dışındaki borsalardan yüklü biçimde BTC çıkıyor.

Borsalara Bitcoin girişleri, geçen temmuzdan bu yana ilk kez negatife döndü. Ancak dört büyük borsa, neredeyse eşit miktarda net pozitif girişle bu eğilimin aksi yönünde ilerliyor.

Geçen temmuz ayından bu yana tüm kripto borsalarından 46.000 BTC’lik (cari fiyatlarla yaklaşık 1,8 milyar dolar) toplam net çıkış oldu.

Blockchain analitik firması Glassnode’un 7 Mart verilere göre, yalnızca Binance, Bittrex, Bitfinex ve FTX borsalarında 207.000 Bitcoin (BTC) net pozitif giriş gördü. Aynı dönemde, izlenen diğer tüm borsalardan net çıkışlar toplam 253.000 BTC seviyesindeydi.

FTX ve Huobi borsalarında BTC varlıklarında geçen temmuzdan bu yana en dramatik değişim yaşandı. FTX, an itibarıyla sahip olduğu BTC miktarını üç kattan fazla artırarak 103.200’e çıkarırken, Huobi’nin varlıkları Mart 2020’de 400.000 BTC’den yalnızca 12.300 BTC’ye, yani sahip olduklarının yaklaşık yüzde 6’sına düştü.

BTC: Diğer Borsalar Mevcut Bakiye

Net çıkışlar, ağustos ayında ve 11 Ocak’ta meydana gelen birkaç büyük artışla geçen yıldan bu yana tutarlı ilerliyor.

Ancak Glassnode, mevcuttaki nispeten düşük girişleri “piyasa belirsizliğine” bağlıyor ve genel olarak kripto para alım satım piyasasının riskten korunmak için spot satışlar üzerinden türev işlemlere kaydığını öne sürüyor.

Borsa girişleri, yatırımcıların kripto paralarını tasfiye etmek mi, yoksa ellerinde tutmak mı istediklerinin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacak bir ölçü. Net girişler gelen satış baskısına neden olurken, net çıkışlar daha fazla birikime işaret ediyor.

Zincir üzerindeki kripto paralar, BTC başına 24.100 dolarlık gerçek fiyatını koruyor ve bu veri, çoğu uzun vadeli yatırımcının yüzde 63’lük kâr marjına sahip olduğunu gösteriyor. Gerçekleşen fiyat, kripto paraların zincir üzerinde taşındıkları esnada hesaplanan ortalama fiyatı olarak tarif ediliyor.

Glassnode’a göre, son 155 gün içinde zincirde hareket eden kripto paraların ortalama fiyatı 46.400 dolar olduğundan, şu anda kısa vadeli yatırımcılar yaklaşık yüzde 15 oranında zararda.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!