featured

BTC ağ zorluğu son 10 ayın en büyük düşüşünü kaydetti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) Ağ zorluğu, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sadece iki hafta sonra, 26 Mayıs’ta yüzde 4.33’lük gerilemeyle 31,251 trilyondan 29,897 trilyona düştü.

Bitcoin ağ zorluğu, 12 Mayıs’ta madencilerin geri kalan 2 milyon tokenin yaklaşık 50 bin BTC’sini kazmasıyla beraber 31,251 trilyonluk tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti.

Bitcoin topluluğu, bir Bitcoin bloğunu kazma zorluğunu yükseltme konusunda ağın dayanıklılığının artmasına sevinirken, ağ zorluğu 26 Mayıs’ta yüzde 4,33 düşerek 31,251 trilyondan 29,897 trilyona düştü.

Bitcoin ağ zorluğu, 29 Mayıs 2021’de 25,046 trilyonken 22 Temmuz 2022’de 13,673 trilyona kadar yaklaşık yüzde 45,4’lük geriledikten sonra geçtiğimiz on ay boyunca art arda tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydetti.

Bitcoin ağ zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı esnada o zamandan beri yüzde 128,56’lık bir büyüme kaydetti. BTC ekosistemi, ağ zorluğundaki yaklaşık yüzde 4’lük son düşüşe rağmen hâlâ en iyi korunan blockchain ağı konumunda bulunuyor.

Daha büyük madencilik zorluğu, madencilerden BTC ağı üzerindeki işlemleri onaylamak için daha yüksek hesaplama gücü gerektiriyor. Yani oran büyüdükçe hackerların hash oranının yüzde 50’sinden fazlasını temsil etmesi neredeyse imkansız hale geliyor.

BTC’yi yasal para birimi olarak benimsemenin sosyal açıdan etkilerini daha iyi analiz etmek adına yakın zamanda El Salvador Cumhuriyeti Milletvekili Dania Gonzalez ile bir röportaj yapılmıştı.

Gonzalez’e göre El Salvador, stratejik BTC yatırımları sayesinde kazanç elde etti ve yeni fonları ise bir veteriner hastanesi ve bir devlet okulu gibi altyapılar inşa etmek için yeniden kullandı.

Gonzalez, “Nayib Bukele, Bitcoin satın almayı ve belirli bir stratejik anda kar elde etmeyi amaçlamıştı,” ifadelerini kullandı.

Bitcoin (BTC) ağı, ağ zorluğu yüzde 4.33 düşüş kaydetmesiyle 10 aylık çizgisini kırdı ve yazının yazıldığı esnada 29,897 trilyon seviyesinde kaldı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 7 Haziran 2022, 21:32

  […] (BTC), boğalara pahalıya patlayan bir gecenin ardından 7 Haziran Wall Street açılışında sabit […]

  Cevapla
 2. 18 Temmuz 2022, 11:02

  […] Bitcoin (BTC), trader’ların mevcut BTC fiyat hareketine güvenmemeleri gerektiğine dair uyarılar hâlâ gündemdeyken, 17 Temmuz’da 1 haftanın en yüksek seviyelerini kaydetti. […]

  Cevapla
 3. I may need your help. I’ve been doing research on gate io recently, and I’ve tried a lot of different things. Later, I read your article, and I think your way of writing has given me some innovative ideas, thank you very much.

  Cevapla
Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!