featured
spot-işlemler-bitcoin

Bitcoin yükselirken, Spot döviz hacmi yükselmedi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.300 dolara yaklaşırken bireysel FOMO devreye girmiş olsaydı, spot döviz hacimleri olumlu yönde etkilenirdi.

Spot borsalardaki hacim. Kaynak: Coinalyze.net

Yukarıda gösterildiği gibi, en son 8 milyar dolarlık 5 günlük hacim ortalaması, son birkaç haftaya kıyasla oldukça sabit kaldı. Bu nedenle, bireysel yatırımcıların spot BTC veya sürekli vadeli işlem sözleşmelerine yoğunlaştıklarına dair bir kanıt yok.

Bu veriler, kurumsal müşterilerin yıl başından bugüne yüzde 70’lik kazancına bakılmaksızın yoğun bir şekilde BTC biriktirdiğine işaret ediyor. Bitcoin’den daha fazla fiyat artışına yer olduğu ortaya çıkıyor.

Birden fazla analist, bu faaliyetin bireysel yatırımcıların hızlı alımlarını tetikleyeceğini öne sürse de, şu anda bunun kesin bir kanıtı yok.

Digital Currency Group’un 250 milyon dolarlık Grayscale Bitcoin Trust hissesi satın alma kararı muhtemelen biraz rahatlama getirecek. Aynısı, JPMorgan’ın kripto para risk sepetinin yakında kullanıma açılması için de söylenebilir.

Bu gelişmeler bireysel yatırımcı tarafından dünyanın en büyük bankalarından birinin “onayı” olarak değerlendirilebilir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!