Bitcoin Teknik Analiz – Grafiklerle Bitcoin Analizi

Bitcoin teknik analiz ve grafik analizi ile blokchain kripto para bilgilerin hareketlerinin teknik analizle yorumlanması.

Bitcoin Analizi sizlere matematiği, bilimi akıllıca kullanıp yatırım imkanı sağlar. Sizlere nerede satış, nerede alış yapacağınızı ortalama olarak söyler. Varsayımlara değil; göstergelere, verilere dayanarak strateji kurmanızı sağlar.

Eğer siz de Bitcoin BTC teknik analiz yardımıyla yatırım yapmak istiyorsanız ya bir yatırım danışmanından hizmet almalısınız ya da uygun fiyattaki bu eğitimi satın alarak kendi yatırımcı serüveninize başlayabilirsini.

Bitcoin Teknik Analiz

Hangi piyasa olursa olsun, hangi enstrüman olursa olsun aynı şekilde işleyen bir dinamiktir. Geçmiş fiyat hareketlerinden geleceğe yönelik tahminlerde bulunma sanatıdır. İstatistik bilimine dayanır. Olasılıkları hesaba katar. Eğer sizler de bunun önemli olduğunu düşünüyorsanız o zaman teknik analiz öğrenmeli ve uygulamalısınız. Bunu da kendi başınıza yapmanız gerekiyor.

En doğru kararlar, kendi bilgi ve birikiminizle uygulamaya döktüğünüz verilerden elde ettiğiniz kararlardır. Kripto paralar 5 yıl öncesinde analizi yapılabilecek grafiklere sahip değillerdi. Ama artık geçmiş hareketleri var. Sizler de bu eğitim sonrasında geçmiş hareketlere bakarak kripto paraları teknik analiz bilgi ve birikimiyle ve ön önemlisi Bitcoini yorumluyor olacaksınız.

Bitcoin Direnç Ve Destek Noktaları

Genellikle direnç ve destek noktaları birçok yatırımcı için belirleyici ve alım satım kararını verdikleri kilit noktalardır. Genel bir tabirle yükseliş yönündeki bir fiyatın aşmakta zorlandığı ve birkaç denemede aşamadığı nokta direnç noktası olarak belirlenirken, düşüş yönündeki fiyatın karşılaştığı ve bu seviyenin altına düşmekte zorlandığı nokta ise destek noktasıdır.

Birçok yatırımcı bu seviyelere göre hareket ettiği için destek ve direnç noktaları piyasanın nasıl şekilleneceğini tahmin edebilmek için son derece önemlidir

Bitcoin için Psikolojik Noktalar

Teknik analizlerde bazı noktalar piyasanın yönünü belirlemek için çok önemlidir. Ancak bazen psikolojik sınırlar bütün teknik analizleri alt üst edebilir. Öyle ki kitlelerde FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisi uyandıran birçok psikolojik destek ve direnç noktaları vardır. Örneğin Bitcoin için 10.000 dolar seviyesi psikolojik bir sınırdır ve birçok kişi bu seviye aşıldığında “fiyat buradan daha fazla yükselir” psikolojisiyle alım yapma yolunu tercih eder. Bu yüzden psikolojik noktalar tahmin yaparken çok önemlidir.

Teknik Analizlerin Dezavantajları

Teknik analizler her zaman için avantajlı olmayabilir. Teknik analiz dezavantajları bulunmaktadır. Bu durum genelde teknik analizi yapan kişinin bilgisizliği veya kendi psikolojik hataları sonucunda oluşan dezavantajlardır, ki bu durumda kişinin fiyatın veya mevcut olayın seyrini değil, kendi kendini suçlamaya başlaması daha doğru olur.

Temelleri Öğren

Teknik analizin temellerini bilmiyorsanız bu durumda doğru teknik analiz yapamaz ve sonucunda ise asla doğru olmayacak bir teknik analize imzanızı atmış olursunuz.

Kendi Beklentilerin ile Hareket Et

Teknik analiz yapan kişi sadece Bitcoin’i destekliyor diye psikolojik olarak Ethereum teknik analizi sırasında ‘Ethereum’u daha iyi gösterecek şekilde çalışmamalıyım’ diye düşünürse tüm yatırımlarını kaybedebilir ve bu durumda teknik analiz aslında doğru bir teknik analiz olamaz.

Analiz yaparken isteklerinizi ve duygularınızı bu işe karıştırmayın.

Her Zaman Geleceğe Göre Hareket Etmelisin

Geçmiş fiyat hareketleri ve geçmişte yaşanan fiyatlar gelecekte tekrar edebilir, ancak gelecekte tekrar etmeyecek olması göz önüne alınarak hareket edilmelidir. Teknik analiz için Mayıs 2011’de yaşanan Bitcoin fiyatlandırması Mayıs 2020 için yeniden düzenlenecek olursa doğru bir teknik analiz olmaz ve sonucu yanlış çıkar. Geçmişte olan durumla, bugün olandan çok daha farklıdır ve çok daha fazla sonuç alınabilir.

Geçmiş tarihleri incelerken birçok etkiyi göz önünde bulundurmak ve genel fiyat tepkilerini ele almak daha mantıklı olacaktır.

Bitcoin Analizi İşe Yarar Mı?

Teknik analizler ne kadar ünlü bir isim tarafından yapılmış olursa olsun, isterse borsayı yöneten kişi tarafından yapılsın asla ve asla hiçbir zaman için %100 doğru olmaz, olamaz. Bu sebeple yatırımcıların teknik analizlere %100 güvenmemesi ancak teknik analizleri referans olarak alması doğru bir sonuç olabilir.

Teknik analiz yapacak olan bir kişi kendi tahminlerinin bile her zaman doğru olmasının mümkün olmayacak olduğuna dair kendi kendini inandırmalıdır.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!