NFT
featured
bitcoin btc uzman görüşü

Ünlü analist Bitcoin fiyatında dibin görüldüğünü düşünüyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistler, kripto paranın fiyatının 52 bin dolarda dip yapmış olmasının olası olduğunu düşünüyor. Bitcoin (BTC), yeni bir kullanıcı dalgası görüyor. Analistler, kripto paranın fiyatının ise 52 bin dolarda dip yapmasının olası olduğunu düşünüyor.

İstatistik uzmanı Willy Woo, 20 Nisan’da paylaştığı gönderilerinde BTC’nin 9 bin dolar değer kaybetmesiyle ilgili endişeleri azalttı.

1 trilyon dolar piyasa değerine tutunacak

Önceki söylemlerini yineleyen Woo, alıcı desteğinin Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık bir varlık olduğunu doğruladığını ve bu nedenle BTC/USD paritesinin 53 bin dolar altına çok fazla gerilemeyeceğini ileri sürdü.

Woo, “Bu seviyelerin yeniden ziyaret edilmesi, BTC’nin 1 trilyon dolarlık bir varlık olduğunu kanıtladı. BTC arzının yüzde 14’ü, en son piyasa değeri 1 trilyon doların üzerindeyken hareket ettirildi” diye özetledi.

1 trilyon dolar piyasa değerindeki desteği gösteren Bitcoin grafiği. Kaynak: Willy Woo/ Twitter

Woo, kripto paraların zayıf ellerden güçlü ellere aktarımının da sürdüğünü ve piyasadaki yeni katılımcı sayısının artış gösterdiğini ekledi.

Bitcoin oluşum artışı ve BTC/USD paritesi. Kaynak: Willy Woo/ Twitter

Diğer yandan kripto paranın genel durumuna olumlu bakmayanlar da yok değil. Bunlardan biri olan JPMorgan Stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, son fiyat düşüşünde alıcıların önceki gibi devreye girmeyeceğini ileri sürdü.

Kapatılan vadeli işlem pozisyonlarının geri dönmeyeceğini düşünen Panigirtzoglou, bu nedenle Bitcoin’e olan genel kurumsal ilginin de zamanla azalacağını ekledi.

Çeviri yayın saati itibarıyla 55 bin dolara tutunan BTC/USD paritesinin kısa vadeli kaderi henüz belli olmadı. Bazı altcoin’ler ise bugün hayat belirtisi gösterdi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!