Kripto Para Borsa Bilgileri Piyasa ve İşlem hacimleri

Kripto para borsaları gittikçe yaygınlaşıyor ve kripto para borsa bilgileri piyasa ve işlem hacimleri merak ediliyor.

#isimHacim (24 saat)ülkekurulmuşResmi internet sitesi

Kripto Para Nedir?

Her türlü finansal işlemde kullanılabilen kripto para birimlerinin geleneksel para birimlerinden en büyük farkı, sistemin temelde kriptografiye dayalı Blockchain teknolojisiyle korunmasıdır.

Dolayısıyla kripto paralar ile yapılan her işlem Blockchain ile korunduğu için geleneksel sistemlerden çok daha güvenli olduğu kabul edilir. Bunun yanı sıra öncesinde her ne kadar çeşitli denemeler yapılmış olsa da bilinen ilk kripto para birimi 2009 yılında ortaya çıkan Bitcoin’dir.

Kripto Para Borsası Nedir?

Kripto paralar ortaya çıktıktan sonra yatırımcıların ve kullanıcıların daha kolay işlem yapabilmesi için piyasaya sürülen platformlara “kripto para borsaları” denmektedir.

Kripto para borsaları aracılığıyla geleneksel para birimleri ile ve imkan sağlayan platformlarda kredi kartınız ile kripto para işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte borsalarda, kripto para-kripto para işlemleri de yapabilirsiniz.

Kripto Para Piyasası Nedir?

Kripto para işlemlerini, dijital ortamlarda gerçekleştirilen her türlü finansal faaliyet olarak nitelendirebiliriz. Dolayısıyla kripto para piyasası da bu işlemlerin yapıldığı piyasalar olarak karşımıza çıkıyor.

Kripto para piyasaları aracılığı ile kripto türev işlemlerini takip edebilir, arbitraj yapabilir, alım-satım yapabilir ya da yalnızca fiyat takibi için kullanabilirsiniz.

Yani her nasıl geleneksel piyasalarda hisse senedi, kıymetli metal ya da para birimi işlemleri yapılıyorsa kripto para borsalarında da kripto para işlemleri yapılabilmektedir.

Ayrıca Kripto Para Fiyat Listesinin yanında, Kripto Paraların listelendiği fiyatların son dakika ve güncel bilgi “Son Dakika Kripto Para Fiyat Listesi (Dolar/USD)” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Son Dakika Kripto Para Fiyat Listesi sayfamızda, Mevcut aktif kripto para fiyatların “Bitcoin, Ethereum, Ripple, Binance ve diğer altcoin” listesine bakabilir ve seçmiş olduğunuz borsanın detaylı incelemesini yapabilirsiniz.

Ayrıca sunmuş olduğumuz veriler ile Kripto Para borsaların son 24 saatlik coin işlem hacminide anlık olarak takip edebilir ve resmi sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz.

Örnek olarak Binance Kripto Para Borsa Bilgileri ve Piyasa işlem hacimleri bakabilirsiniz.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!