featured

ETH, BNB, SOL Teknik Analiz ve Fiyat Tahmini

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının en büyük 3 altcoin olan ETH, BNB ve SOL için teknik analiz ve fiyat değerlendirmesi.

Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden 57.000 dolar seviyesinin üzerinde ilerlerken altcoin piyasasının ağır toplarının düzeltme sürecinde olduğu gözüküyor.

Düzeltme sürecinde olsalar da Türk lirası karşısında yükselişte olan altcoin’ler arasında, piyasa değeri bakımından ilk üç sıradaki isimler Ünlü analist Rakesh Upadhyay tarafından değerlendirildi.

ETH/USDT – Ethereum teknik analiz

Ethereum (ETH) fiyatı 18 Kasım gün içi en düşük seviyesi olan 3.956,44 dolardan, 20 Kasım tarihinde 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (4.348 dolar) üzerine çıktı ancak boğalar daha yüksek seviyeleri elde edemedi. Ayılar, 21 Kasım’da fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekti.

ETH/USDT paritesi, 22 Kasım’da 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (4.154 dolar) yaklaştı, ancak mum çubuğundaki kuyruktan anlaşılacağı üzere boğalar desteği savundu. Alıcılar fiyatı 4.451 doların üzerine çıkarırsa, parite 4.519,78 dolardaki %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesine ve ardından 4.672,93 dolarda hesaplanan %78,6 geri çekilme seviyesine yükselebilir.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayılar pariteyi tekrar 50 günlük SMA’nın altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa parite 3.956,44 dolara düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılım ve kapanış, omuz baş omuz modelini tamamlayacaktır. Parite daha sonra 3.400 dolara ve sonunda 3.047 dolarlık model hedefine düşebilir.

BNB/USDT – Binance Coin fiyat analizi

Binance Coin (BNB) fiyatı, 19 Kasım’da 50 günlük SMA’dan (529 dolar) toparlandı ancak boğalar ralliyi 602,40 dolarda hesaplanan %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesinin üzerine kadar sürdüremedi.

Ayılar 22 Kasım’da fiyatı 20 günlük EMA’nın (585 dolar) altına çekti. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, ayılar BNB/USDT paritesini 50 günlük SMA’nın altına düşürmek için bir girişimde daha bulunacaktır. Başarılı olurlarsa parite 485,40 dolara düşebilir.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 605,20 doların üzerine çıkarsa, boğaların oyuna geri döndüğü ortaya çıkacak. Parite daha sonra genel direnç bölgesi olan 659,50 ila 669,30 dolar seviyesine yükselebilir.

Yatay ilerleyen 20 günlük EMA ve orta noktaya yakın göreceli güç endeksi (RSI), ne boğalara ne de ayılara açık bir avantaj sağlıyor.

SOL/USDT – Solana teknik analiz

Solana (SOL) fiyatı 50 günlük SMA’dan (199 dolar) sıçradı ve 21 Kasım’da simetrik üçgen modelinin direnç çizgisinde güçlü bir engelle karşılaştı. Bu durum, ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösteriyor.

Son birkaç gündeki fiyat hareketi, arz ve talep arasında denge öneren simetrik üçgen modeli oluşturdu. Bu denge boğalar lehine bozulabilir ve üçgenin direnç çizgisinin üzerinde kapanabilir. SOL/USDT paritesi daha sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259,90 doları tekrar test edebilir.

Alternatif olarak, fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, üçgenin destek çizgisine düşebilir. Ayılar üstünlük elde etmek için fiyatı bu desteğin altına çekmek zorunda kalacak. Parite daha sonra 153 dolara düşebilir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!