featured
prime_platform

Covesting, Güncellenen Teminat Tahsis Tablosu ile Artık Daha İyi Bir Risk Yönetimi Sunuyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kişiler arası Covesting kopya alım satım modülü, önemli bir risk yönetimi güncellemesi sayesinde artık kullanıcıların özellikle de takipçilerin, strateji yöneticisi marj tahsisiyle ilgili daha fazla bilgi alması sağlanacak.

Strateji yöneticisinin açtığı pozisyonlarda ne kadar marj kullandığı onun riskli bir yatırım mı yoksa daha muhafazakâr mı hareket ettiğiyle ilgili önemli bilgiler verir. Özellikle uzun vadeli yatırım düşünenlerin sermaye güvenliği için bunu bilmeleri son derece yararlı olacaktır.

Bu içerikte revize edilen Covesting marj tahsis tablosunu nasıl yorumlamanız gerektiği ve bu tablodan nasıl fayda sağlayacağınız hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Risk Yönetimi Neden Kârdan Daha Önemlidir?

Uzun, köklü bir başarı geçmişine sahip olan ve milyonlar kazanan herhangi bir üst düzey trader’a sorun, hepsi size aynı şeyi söyleyecektir: önemli olan ne kadar para kazandığın değil, ne kadarını elinde tuttuğundur. Sermayeyi büyütmek için doğru risk yönetimi yapmak, kârlı işlemlerden bile daha önemlidir. Bunun nedeni, herkesin şanslı olabilmesi ve trade ile bir servet kazanabilme olasılığıdır – bu, ticaretin ilk çekiciliğidir.

Ancak risk yönetimi ile ticaret yapmak, işler tersine döndüğünde ve şansınız yaver gitmediğinde sermayenizi korumanıza yardımcı olur. %1 kuralı gibi uygun bir sermaye koruma sistemi ile, işlem yapmaya yeni başlayan bir trader, sermayesini sıfırlaması için 100 tane kayıpla sonuçlanan işlem açabilir. Ancak sermaye koruma sistemi ve zarar durdur emri kullanmayan bir trader, sadece tek bir işlemle sermayesini sıfırlayabilir.

Trader’ların yapabileceği en büyük hatalar arasında zarardaki pozisyonlarına zarar kesmek yerine eklemek yapmak veya ilk pozisyona girişte yüksek kaldıraçlarla çok büyük riskler almak vardır. Aşırı derecede pozisyon açmak, stres oluşturabilir ve hatta daha yüksek kaldıraç kullanmak daha fazla hata yapılmasına yol açabilir. Açılan pozisyonlarda kullanılan marj, trader’ın hesabındaki fonun altına indiğinde pozisyon otomatik olarak tasfiye edilir ve telafisi mümkün olmayan kayıplar gerçekleşebilir.

Covesting, En Son Güncellemeyle şeffaflığına Bir Çentik Attı

PrimeXBT’dekiCovesting kopya ticaret modülünün başlıca avantajlarından biri, küresel lider tablolarının sağladığı şeffaflıktır. Takipçiler, tamamen şeffaf risk ve başarı ölçütlerini kullanarak, en başından itibaren daha güvenli stratejiler seçebilir ve sermayelerinin nasıl yönetileceğini bilenler tarafından korunmasını sağlayabilir.

Bununla birlikte, bir strateji yöneticisinin toplam performansını anlamak için sadece toplam kâr değil, skor tablolarındaki istatistikleri izlemek de takipçiye bağlıdır. Bu, devamlı suretle bir tüccarın marjının ne kadarının pozisyonlarda kullanıldığını gösteren marj kullanım tablosu aracılığıyla mümkündür.

Marj değeri ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla risk söz konusudur, bu da aracın devamlı olarak çalışma prensibidir. Ancak bu son güncelleme, Covesting marj tahsis tablosuna bir renk kodlama sistemi getiriyor, böylece takipçiler neyin ne olduğunu daha iyi anlayabilecekler.

Güncellemeden önce (yukarıda) ve revize edildikten sonra marj grafiği (aşağıda).

Teminat Tahsisinin Güvenli AlanıNeresidir? Riski Nasıl Etkiler?

Grafikteki yeşil değerler, marj tahsisinin %40’tan az ve güvenli bölgede olduğunu gösterir. Sarı değerler, strateji yöneticisi %40 ila %70 arasında daha agresif kullanım kalıpları sergilediği için dikkatli olmanın zamanının geldiğini gösteriyor.

Son olarak, risk en yüksek olduğunda ve %70’ten fazla marj kullanıldığında grafik kırmızıya döner. %90’a kadar yaklaşmak ciddi derecede tehlikeli bir davranıştır ve tüccarın şanslı olabileceğinin, düşündükleri kadar yetenekli olmadığının ve potansiyel olarak panik içinde olduğunun bir işareti olabilir.

Takipçilerin burada hangi strateji yöneticilerinin en güvenli olduğunu bilmelerini kolaylaştırmak için, Covesting derecelendirme sistemindeki beş yıldızdan biri yalnızca marj tahsisine odaklanmıştır. Bir tüccar 30 gün boyunca yeşil güvenli bölgede kalabilir ve bunu sürdürebilirse, mevcut beş yıldızdan birini alır. Kalan tüm yıldızlar, dikkatli risk yönetimi becerilerine sahip stratejilere dikkat çekmeye yöneliktir.

Güncel Marj Grafiği Şimdi Covesting’de Yayında, Bir Göz Atın

PrimeXBT’deCovesting yayınlanan bu en son güncellemeyle, takipçiler takip ettiklerini kontrol etmeli ve izledikleri stratejinin takipçilerinin sermayesiyle çok cesur riskler almadığından emin olmalıdır. Takipçiler ayrıca, en güvenli tüccarları bile düz ve dar bir çizgide kaldıklarından emin olmak için düzenli olarak kontrol etmelidir.

Marj tahsisi, her zaman Covesting’in başarı ve risk ölçümlerinin bir parçası olarak sunduğu bir istatistik olsa da, bu güncelleme neler olduğunu ve bir takipçinin yeşilden çok kırmızı görmesi durumunda ne yapması gerektiğini tamamen netleştiriyor. Marj tahsis tablosunda uzun süre kırmızı görülürse stratejinin alt satırının da kırmızıya dönmesi uzun sürmeyecektir.

Her zaman rasyonel olun, kârda kalın ve marj kullanımı ölçümleriyle ilgili bu yeni güncellemeyle birlikte Covesting skor tablolarına düzenli olarak göz atın.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!