featured

PoS, Ethereum’un Bitcoin’i tahtından etmesini sağlayacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum hisse ispatı mutabakat mekanizmasına geçerken, bir DeFi araştırmacısı, blockchain ağının Bitcoin’i tahtından edebileceğini öne sürdü.

Ethereum hisse ispatı (PoS) mutabakat mekanizmasına geçerken, bir merkeziyetsiz finans araştırmacısı (DeFi), blockchain ağının Bitcoin’i tahtından edebileceğini öne sürdü.

Araştırmacı Vivek Raman, Ethereum’un (ETH) iş ispatından (PoW) PoS’a tamamen geçişini ifade eden Merge’ün (birleşme) akıllı sözleşme platformu için daha iyi bir ekonomik yapı oluşturabileceğini vurguladı. Raman’a göre, PoS’a geçiş Ether enflasyonunu azaltacak, daha iyi bir güvenlik sunacak ve kripto parayı dijital tahvil olarak konumlandıracak.

Raman, Merge’ün ardından ETH enflasyonunun yüzde 4,3’ten 0,22’ye gerileyeceğini söyledi. Araştırmacı, böylece ekosistemde ihraç edilen token miktarında yüzde 95 azalma olacağını ve bir günde satılabilen ETH sayısının sınırlandırılacağını açıkladı.

Buna ek olarak, araştırmacıya göre Merge’ten sonra platformun güvenliği de iyileştirilmiş olacak. Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin tarafından kaleme alınan bir yazıya değinen Raman, PoS’a geçişin ardından ağa saldırı düzenlemenin daha maliyetli olacağını belirtti.

Raman, bunlar haricinde Merge’ün Ether’i Bitcoin’in değer saklama aracı ve teminat varlığı olarak kullanım alanlarına tamamlayıcı hale getireceğine inanıyor. BTC dijital altın işlevi görürken, ETH de kendini dijital tahvil ve DeFi’ın ana teminat varlığı olarak konumlandıracak.

Ethereum ağında işlem gerçekleştirmenin ortalama gas maliyeti, temmuz ayı başında yalnızca 2020’de görülen bir düzeye, 1,57 dolara düştü. Gas ücretindeki düşüş, NFT satışlarındaki durgunlaşma ile birlikte gerçekleşti. NFT’lerin günlük satış hacmi de son bir yılık en düşük düzeyini gördü.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!