featured

FYD, İş Ekonomisi İçin Kripto Tabanlı Bir Platform olan FYDme’yi Duyurdu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FYDme‘nin 30 Kasım’da halka açık BETA sürümü için planlanıyor. Bu arada FYDcoin, 23 Kasım’da LBank’ta listelenmeye hazırlanıyor.

Amsterdam 19 Kasım 2021- FYD, iş ekonomisine hizmet verecek bir platform olan FYDme’nin BETA sürümüyle iş ekonomisini bozmaya ve platform için yerel para birimi olarak FYDcoin’i kullanarak yeni gelenleri kriptoya tanıtmaya hazırlanıyor.

FYDme, Fiverr’a veya blok zinciri tarafından desteklenen ve yerel kripto para birimi FYDcoin’i kullanan Upwork’e ücretsiz bir alternatiftir. Serbest çalışanlar, pazarlamacılar ve çevrimiçi içerik oluşturuculardan oluşan merkezi olmayan bir topluluk olan FYD tarafından oluşturuldu ve yönetildi.

Son on yılda, gig ekonomisi, özellikle Millennials ve Z Kuşağı için büyüyen bir gelir kaynağı oldu. Statista’ya göre, Z Kuşağının yarısından fazlası, merkezi platformlar aracılığıyla projeler üzerinde çalışarak aktif olarak gig ekonomisine katılıyor.

Gig ekonomisinin 2023 yılına kadar 445,2 milyar dolardan fazla üretmesi bekleniyor ve geleneksel işgücünden üç kat daha hızlı büyüyor. Ayrıca, Deloitte’a göre, Y kuşağı ve Z kuşağı 2025 yılına kadar işgücünün %75’ini oluşturacak ve bu da gig ekonomisiyle ilişkili sınırsız fırsatların göstergesi olacak.

İş Ekonomisinin Geleceği

2009 yılında blok zinciri teknolojisinin tanıtılmasından bu yana, teknolojiyi dünyanın geleceği olarak gören blok zinciri meraklılarının dudaklarında merkezi bir kelime var o da “Merkezi Olmayan Yönetim”. Ademi merkeziyetçilik, günümüzün gig ekonomisinde yaygın olan üçüncü taraf müdahalesine/aracılarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Fiverr ve Upwork gibi önde gelen platformlar son derece merkezidir ve iş ekonomisinde aracı olarak hareket ederek içerik oluşturuculardan ve serbest çalışanlardan %20’ye kadar ücret alır. FYDme, FYD tarafından geliştirilen ve merkezileştirilmiş üçüncü taraf platformlara olan ihtiyacı ortadan kaldıran, serbest çalışanların müşterilerle sorunsuz ve gereksiz ücret ödemeden çalışmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir ekosistemdir.

FYDme, FYD’nin ilk kullanım durumudur, freelancerların FYD’nin yerel kripto para birimi olan FYDcoin’de işler alabilecekleri ve ödeme alabilecekleri Fiverr’a benzer bir platformdur. FYDme, FYDcoin ve FYD blok zincirini kullanarak serbest çalışanları ve müşterileri çok az maliyetle veya ücretsiz olarak birbirine bağlar; FYD’deki işlem ücretleri bir kuruşun küçük bir kısmı kadar düşüktür. FYDme ayrıca kullanıcılarına, içerik oluşturucuların kazançlarını günlük olarak ödenen stake ödülleri ile başka bir pasif gelir akışı biçimi olarak stake etmelerine olanak tanıyan bir staking özelliği de sunuyor.

FYDme, kullanıcıların yalnızca bir google hesabı veya çalışan e-posta adresi ile bir FYDcoin cüzdanı oluşturmasına olanak tanır. Bu, bir cep telefonu, tablet veya Masaüstü bilgisayarda yapılabilir. Tek tıklamayla kaydolduktan sonra, kullanıcılar kişisel cüzdanlarından FYDcoin gönderip alabilirler.

FYDme’nin kullanıcı deneyimi, kullanıcılar yalnızca e-posta adresleriyle kaydolabildikleri ve oluşturulmuş uzun bir adres yerine FYDcoin alabildikleri için çekici ve kullanışlı olacak şekilde tasarlanmıştır. FYDme, gig ekonomisi için merkezi olmayan bir çözüm sağlayan bir kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi melezidir. FYDme’nin halka açık BETA sürümünün 30 Kasım’da yapılması planlanıyor.

FYD ve FYDcoin

FYD yaklaşık 2,5 yıldır var ve aynı amaç için çalışan büyüyen bir insan topluluğuna sahip. Serbest çalışanlar için merkezi olmayan ve adil bir ekosistem oluşturmak. FYD coin para birimi borsalarda en başından beri mevcuttur ve yıldan yıla büyüme göstermiştir.

Bu son büyümeye rağmen, dolaşımdaki tüm FYD coin’lerin toplam piyasa değeri hala sadece 4,4 milyon ABD dolarıdır. FYDcoin’in kendi blok zinciri vardır ve bir belirteç olarak Ethereum gibi başka bir blok zincirinde oluşturulmamıştır.

Proje, serbest çalışanlar topluluğu tarafından yürütüldüğünden, FYD’nin arkasındaki ekip giderek büyüyor. Benim gibi serbest yazarlardan ön uç geliştiricilere, video animatörlere, arka uç geliştiricilere ve pazarlamacılara. Merkezi bir otorite noktası yoktur ve tüm topluluk, bu merkezi olmayan ekosistemi gerçekleştirmek için ellerinden geleni yapar.

Proje, her blok ödülünün %10’u ile oluşturulan bir topluluk hazinesi aracılığıyla kendi kendini finanse ediyor. bir yönetim kurulu, merkezi mülkiyet veya projenin bir başlangıç ​​kadar esnek olmasını gerektiren büyük VC finansmanı olmadan.

23 Kasım’da LBank borsa listesi

Ekim ayında Hotbit’te başarılı bir listelemenin ardından FYD, sektördeki en saygın kripto borsalarından biri olan LBank.info ile ortaklık kurarak ivmesini korumayı hedefliyor. 2015 yılında kurulan LBank, günlük ortalama 1 Milyar USD hacmi, 6,5 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı ve 150.000+ günlük aktif taciri ile FYD için bugüne kadarki en büyük borsadır.

LBank’ta FYD sahipleri FYD ile ticaret yapabilirler, aynı zamanda FYD ticaret yarışmalarına, airdrop’lara ve FYD için daha birçok tanıtım etkinliğine katılabilirler. FYD sahiplerinin FYD ticareti yapmak için LBank’ı kullanmalarının avantajları arasında, bir cüzdan indirmek veya FYDme’ye kaydolmak zorunda kalmadan FYD’de pasif bir gelir elde etmek için FYD’yi LBank’ta stake etmek yer alır.

23 Kasım’daki LBank listesini bekleyemez misiniz? FYD şu anda Hotbit.io, Exmarkets.com, Crex24.com ve Graviex.net’te mevcuttur.

Serbest çalışan iseniz veya gig ekonomisine girmek istiyorsanız, aşağıda listelenen kanallardan FYD, FYDcoin, FYDme ve kullanım durumları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Website: https://fydcoin.com

Platform: https://fydme.com

Twitter: http://twitter.com/Fydcoin

Telegram: https://t.me/FYD_COIN

Youtube kanalı: https://studio.youtube.com/channel/UC-ZUflDz5fjfgL0ZumyIWWw

Blockchain explorer: http://explorerv2.fydcoin.com

Whitepaper: http://fydcoin.com/whitepaper_FYD_cryptocurrency.pdf

Explainer video: http://youtube.com/watch?v=OiauorY0yv4

Medium: http://fydcoin.medium.com/fyd-official-links-a264958eb834

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!