Bitcoin Hash Oranı Rekor kırdı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı, son günlerde rekor kıran tek ölçü olmadı.Bitcoin Ağın hash oranı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin (BTC) fiyatı, son günlerde rekor kıran tek ölçü olmadı. Ağın hash oranı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Blockchain.com verilerine göre yedi günlük ortalama Bitcoin hash oranı 148 EH/s’ye ulaştı. Hash oranı, madencilerin ağdaki işlemleri doğrulamak ve ağın güvenliğini sağlamak için harcadıkları işlem gücü miktarını ifade ediyor.

Bitcoin hash oranı. Kaynak: Blockchain.com

Bitcoin Fiyat Endeksi: 1 Bitcoin Kaç TL? (BTC TL)

Zincir üstü analiz verileri sağlayıcısı Glassnode, 1 Ocak tarihli gönderisinde Bitcoin’in en yüksek aylık ortalama hash oranına 136 EH/s ile Aralık 2020’de ulaştığını açıkladı.

Mevcut hash oranı artışı, Kasım 2020’de başlayan ve BTC spot fiyatındaki yükselişin başlamasıyla da kesişen trend ile uyum sağlıyor.

Hash oranı, o zamanlar Siçuan’daki Çinli madencilerin yağmurlu mevsimin bitişinin ardından göç etmesi nedeniyle gerçekleşen düşüşten toparlanıyordu. Bitcoin hash oranı, bu düşüşten önce 146 EH/s’ye kadar yükselmişti.

Mevcut yukarı doğru hash oranı yörüngesi devam ederse eğer, Cumartesi günü gerçekleşmesi gereken bir sonraki yeni hedefleme döneminde %10’un üzerinde bir yukarı doğru zorluk olması bekleniyor.

Hash oranı, Bitcoin ağının esaslarında sürekli olarak iyileşme gösteren ölçülerden yalnızca birini temsil ediyor. Ağ kullanımı ve faaliyeti gibi diğer ölçüler de yükseliş gösteriyor. Coin Metrics verilerine göre aktif Bitcoin adreslerinin sayısı, Aralık 2017 boğa piyasasında görülen rekor sayı 1,19 milyona yaklaşıyor.

BTC, ekim ayı başında 10 bin doları geçtiğinden beri hızlı yükselişini sürdürüyor. Kripto para sabah saatlerinde 35 bin doları geçerek rekor tazeledi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!