featured

Byepix ile devrimsel entegrasyon: DeFİ, NFT, Game-Fi, Metaverse ve daha fazlası

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu günlerde yayınlanan bir whitepaper ile DeFi, NFT, GameFi ve Metaverse’i maksimum verimlilikle entegre eden bir proje konuşuluyor. “NFT Blockchain”, “İCO Staking”, “NFT Staking” gibi daha önce duyulmayan kavramlar yine bu proje vasıtasıyla De-Fi dünyasında tartışılmaya başlandı. Evet bahsettiğimiz proje Byepix.


NFT’ler için özelleştirilmiş, hızlı ve ucuz bir Blockchain ağı için kolları sıvayan takım, finansın en eğlenceli halini kullanıcılarına sunmayı amaçları olarak tanımlıyor. Bahsedilen eğlence, bir çok yeniliği de içinde barındırıyor. Kripto finans ve para kazanmanın komplike yollarını oyun mekanikleriyle değiştiren Byepix; Metaverse üzerinde temel olarak 9 gezegene ev sahipliği yapan galaktik yıldız sisteminin ismi.


Oldukça kapsamlı işlevler sunan Byepix kendini, Metaverse ve Gaming projelerine rakip olarak değil, onların da bünyesinde faaliyet gösterebileceği bir partner ve kapsayıcı bir platform olarak konumlandırmışa benziyor. Bu yıldız sisteminin native tokenı EPIX ise bir çok yenilikçi üründe kullanılmak için tasarlanmış.
Peki Byepix neden var ve ekosistemin geleceğine yönelik neler vaadediyor? Detaylar haberimizde.


BYEPİX’İN GALAKTİK YILDIZ SİSTEMİ
Byepix’in kullandığı metotlardan en önemlisinin oyunlaştırma ve hikayeleştirme olduğundan bahsetmiştik. Bu eksende Byepix, kendi metaverse’ü üzerinde 9 farklı gezegen tasarlamış. Bu gezegenleri de eğlenecekleri, para kazanabilecekleri, görevler yapabilecekleri; özetle dünyada yaptıkları her şeyden daha fazlasını yapabilecekleri mekanlar haline getirmiş.
Örneğin Finans Gezegeni’nde kullanıcılar Swap, ICO, Stake gibi finans yatırımlarınızı yönetirken; Yaşam Gezegeni’nde arsa alıp satabilecek, Creation Gezegeni’nde ücretsiz araçlar vasıtasıyla NFT üretebilecek, Oyun Gezegeni’nde oynarken kazanmanın keyfini sürerken, Task Gezegeni’nde günlük görevler vasıtasıyla EPIX biriktirebilecek. Bu gezegenler yıldız sisteminin sadece küçük bir parçası.


YÜKSEK HIZ, DÜŞÜK FEE
Bugün en çok NFT üretilen ağlara baktığımız zaman karşımıza majör blockchain ağları çıksa da bu ağlar, özellikle konu NFT olduğunda bazı dezavantajlara sahip. Şüphesiz bu sorunların başında hız ve yüksek gas ücretleri geliyor. Byepix bu sorunu kökten çözmek için kendi NFT Blockchain ağını inşaa ediyor.
Byepix’e göre bu sorunların en önemli sebebi bu ağların ortaya çıkış amacının NFT’ler olmaması. Byepix NFT Blockchain dünyada ilk olarak sadece NFT varlık sınıfına özel ve blok yapısına göre optimize ediliği için ücretlerin makul ve işlemlerin hızlı olmasını öngörülüyor.


Ağın inşaası tamamlandıktan sonra başka ağlarda bulunan NFT’lerinizi Byepix ağına taşıyarak hızlı ve ucuz transferler yapmanız mümkün olacak.


Buna ek olarak yaratıcı ve sanatçılara bir çok teşvik mekanizmasını hayata geçiren Byepix NFT Marketplace’de NFT yayınlamak tamamiyle ücretsiz olduğunu duyurdu.


SERMAYESİZ KAZANÇ!
Byepix’in ucuz ve hızlı bir NFT ağı kurmak için çalıştığından bahsetmiştik, bu hızı merkeziyetsizlikle buluşturmak için ağın birçok doğrulayıcıya ve WEB 3.0 ile çalışan dApp’ler için depolamaya ihtiyacı var. Sadece oyun oynayarak sisteme dahil olacak dağıtık doğrulayıcılar dünyanın farklı yerlerinde gerek mobil cihazlarında, gerek masaüstü cihazlarında işlem yaparak ağa katkıda bulunmuş olacaklar. Byepix’te bu katkıyı platformun native tokenı EPIX aracılığıyla ödüllendirecek.


KRİPTO FİNANS OYUNLAŞIYOR
DeFi’nin kitlesel kabulü henüz oturmuş değil. Yeni başlayanlar için oldukça komplike ve merkezi borsaları tercih ediyorlar.


İşte bunu farkeden Byepix ekibi, bu sorunu oyunlaştırma yoluyla çözmeye yönelmiş. Bu yönelimin sonucu da iki ürünle sonuçlanmış: Byepix Game-Fi ve Byepix Gaming platform. Aslında bu iki ürün birbirini tamamlayan bir sistemin iki parçası.


Byepix GameFi’yi daha net anlatmak gerekirse, stake etme, verim çiftçiliği gibi finansal işlemlerin ve DeFi işlemlerinde var olan NFT’lerin oyun endüstrisine entegrasyonu olduğunu söyleyebiliriz. Gaming Platform kapsamında ise sektördeki oyunlar ve Byepix üzerinde geliştirilen yeni özgün oyunlar sistemine entegre edilerek büyük bir oyun platformunun temelleri atılıyor.


NFT KİTLE, EPİX TOKEN KAZAN
Byepix’i diğer NFT Marketplace’lerden ayıran en önemli özelliklerinden biri de NFT Staking. Proje dünyada ilk olarak Byepix ağında üretilen veya ağ editörlerinin seçtiği NFT’lerinizi stake etmeniz durumunda size Epix Token vererek NFT’leriniz üzerinden pasif gelir elde etme imkanı sunuyor.


KENDİ NFT’Nİ KENDİN YAP
Byepix, profesyoneller için tasarlanmış bir çok aracın yanı sıra, teknik yeterliliği olmayan kullanıcılara da yaratım sürecine dahil etmek için kolları sıvamış durumda.
İşte Byepix’in içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkaracak özellikleri;


*Nft Creation
NFT sektöründe bir çok kullanıcı oldukça pasif durumda. Byepix, bu kaderi değiştirmek için Nft Creation aracını yaratmış. NFT Creation aracılığıyla hiçbir teknik bilgiye gerek kalmaksızın Byepix üzerinden NFT’lerinizi oluşturabilir; sadece tek tıkla NFT Marketplace’de yayınlayabilirsiniz.


*3D Modelling Builder
Byepix Metaverse’ü kendiniz tasarlamaya ne dersiniz? Yaşam gezegeninde karakterinizden, yaşayacağınız eve kadar her şeyi kendiniz 3D Modelling Builder App ile yapabilirsiniz.


PRESALE BAŞLIYOR
Ekip projeye erken katılan yatırımcılar için kapsamlı bir teşvik fonu kurmuş.
Ön satış süreçleri için oldukça büyük bir ödül havuzu oluşturan proje, Presale de belirli sayıda token alan yatırımcılara Yaşam Gezegeni’nden arsa verecek.

Presale 3 rounddan oluşuyor ve her rounnda token fiyatı biraz daha artıyor. Her raundda belirli sayılarda token alımına izin verilen satışta; tokenlar 180 gün kilitli olarak gelecek.

ICO STAKING İLE ALIRKEN KAZAN
Byepix, yine bir ilk olarak ön satışından aldığınız EPIX tokenları, stake ederek size Epix Token sayınızı arttırma fırsatı sunuyor.

7 günden başlayan süre sırasıyla, 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 yıl olmak üzere değişirken, fiyatlar da stake süresi uzadıkça düşüyor.

Örneğin ICO Staking’den 1 yıl kilitli token aldığınızda fiyat 0,050’yken 1 hafta kilitli tokenlarda fiyat 0,441’e kadar çıkıyor.

İletişim:
Website:
https://byepix.com
Instagram: https://www.instagram.com/byepixofficial
Twitter: https://www.twitter.com/byepixofficial
Reddit: https://www.reddit.com/user/byepixofficial
Medium: https://www.byepix.medium.com

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!