featured
Nvidia mining

Nvidia Mining için Umduğunu Elde Edemedi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirket, ileriye dönük kripto para madenciliği işlemcisi satışlarından umduğunu elde edemedi.

Nvidia 6,5 milyar doların üzerinde gelir elde ederek beklentilerinin üzerine çıktı ama grafik işlemci ile kripto para madenciliği hedeflerinin gerisinde kaldı.

Kaliforniya merkezli teknoloji devi, 1 Ağustos 2021’de sona eren ikinci mali çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Önemli veriler arasında, ilk çeyreğe göre yüzde 15 artışla 6,51 milyar dolar gelir öne çıktı. Büyük ölçüde oyun sektöründen beslenen 1,04 milyar dolar kazancın bir kısmı da merkezi ve profesyonel görselleştirme ekipmanlarının satışından geldi.

Oyun segmentinde olan GeForce RTX 3080 Ti ve RTX 3070 Ti modelleri 3,06 milyar dolar gelir ve geçen yıla göre yüzde 85’lik rekor sağladı. Nvidia veri merkezi 2,37 milyar dolar gelir sağlarken, profesyonel görselleştirme ürünleri 519 milyon dolar kazandırdı.

Nvidia, şirketin üçüncü mali çeyrekte 6,8 milyar dolar gelir beklediğini açıkladı.

Buna rağmen Nvidia, beklenti içine girdiği bir başka sektörde geride kaldı. İlk çeyrekte yaptığı açıklamada Nvidia CFO Colette Kress, ikinci çeyrek için şirketin kripto para madenciliği işlemcisi (CMP) çözümleriyle 400 milyon dolarlık gelir öngörmüştü. Nvidia, ikinci mali çeyrekte CMP satışlarında 266 milyon dolar elde etti ve hedefini üçte bir farkla kaçırdı. CMP ürünleri şubat ayında tanıtıldı ve ilk çeyrekte 155 milyon dolar kazandı.

Nvidia, üst düzey grafik birimleri için ileri seviye oyuncular ve kripto para madencileri arasındaki arzı dengelemekte zorlanıyor. Şirket, donanımların kripto para madenciliğinde kullanılmaması için RTX 3060 serisi grafik kartlarının özelliklerini kısmış, hash oranı sınırlayıcı getirmişti.

Mayıs ayının sonunda Nvidia, yeni üretilen GeForce RTX 3080, RTX 3070 ve RTX 3060 Ti grafik kartlarında Ethereum hash oranını aşağı çekeceğini söyledi. “Lite Hash Rate” etiketiyle pazarlanan yeni kartlar, kripto para madenciliğinden ziyade oyuncuların talebini karşılamayı amaçlıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!