Altcoin Ripple ortağı kazık attı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb’in 2020 boyunca 400 milyon dolardan fazla XRP sattığı ortaya çıktı!

Stellar CTO ve Ripple’ın mimarlarından Jed McCaleb, blockchain analiz hesabı Whale Alert’a göre 2020 boyunca 411 milyon dolar değerinde XRP sattı. 

McCaleb, geçtiğimiz yıl boyunca ortalama 0,34 dolardan 1,2 milyar XRP sattı. CTO’nun sattığı miktarın değeri neredeyse yarım milyar dolar ediyor. Satılan miktarın McCaleb’in Ripple Labs’teki hesabında tuttuğu XRP birikiminin yüzde 27’sini temsil ettiği düşünülüyor ve yöneticinin şimdiye kadar yaptığı satışlara kıyasla keskin bir artışı ortaya koyuyor. McCaleb, 2014-2019 arasında yaklaşık bir milyar XRP satmıştı.

Whale Alert’ın tahminlerine göre McCaleb’in mevcut ve nakde çevrilmiş XRP birikimlerinin toplam değeri 1,2 milyar dolara yaklaşıyor ve kendisini kripto zenginleri listesinde üst sıraya taşıyor.

McCaleb,  aynı zamanda satışlarını oldukça iyi zamanlamış gibi gözüküyor. Ripple, şu anda hem SEC hem de şirketin 2019 yılında düzenlediği 200 milyon dolarlık C Serisi fonlama turuna katılan büyük bir yatırımcının açtığı dava ile boğuşuyor.

McCaleb, 2014 yılında Ripple Labs’ten ayrıldığında 9,5 milyar XRP’lik bir kurucu ortak ödülü almıştı. CTO piyasada negatif baskının önlenmesi için aynı yıl içinde Ripple Labs ile her hafta satabileceği XRP miktarını sınırlandıran bir anlaşma imzalamıştı.

Geniş çaplı eleştiriler almasına rağmen McCaleb, yatırımcılara sürekli olarak XRP satışlarının fiyatı etkilemediğini tekrar etti. McCaleb’in Ripple Labs ile imzaladığı anlaşma 2023 yılında sona eriyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!