featured
bitcoin-btc-bitcoin

Bitcoin rekora hazırlanırken bu kilit seviyelere dikkat edilmeli

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin yeniden rekor kırmaya hazırlanırken, bu 3 kilit seviye önem taşıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı, cumartesi günü bir ayın ardından ilk kez 61 bin doları geçti. Bitcoin’in yeni haftaya da 60 bin doların üzerinde başlamasıyla birlikte piyasayı olumlu bir hava sardı ve yatırımcılar, yeni destek ve direnç seviyelerini izlemeye başladı.

Bitcoin için kısa vadede tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.800 dolar hariç üç kilit seviye bulunuyor: 61.188 dolar, 58.387 dolar ve 53 bin dolar.

BTC/USDT emir defteri ısı haritası (Binance). Kaynak: Material Indicators

Bitcoin fiyatı 58.387 doların üzerinde kaldığı ve 61.188 doları geçmeye çalıştığı sürece, öngörülebilir gelecekte yeni bir rekor görmemiz olası gözüküyor.

Bitcoin’in rekor kırması halinde yatırımcılar, altcoin piyasasında da Bitcoin konsolide olana kadar hafif bir gerileme bekliyor.

58 bin doların desteğe dönüşmesi kritik

Anonim yatırımcı “Rekt capital”a göre, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde rekor kırabilmesi için 58 bin doları desteğe dönüştürmesi kritik önem taşıyor.

58 bin dolar seviyesi önem taşıyor, çünkü BTC’yi şubat ayı ortalarında 60 bin dolara taşıyan ilk rallinin pik noktasını temsil ediyor.

BTC/USD paritesinin 1 günlük fiyat grafiği (Coinbase). Kaynak: Rekt Capital, TradingView.com

Teknik analizde bir varlığın önceki pik fiyatının yukarısında konsolide olması, son derece olumlu bir işaret olarak görülüyor.

Global Macro Investor CEO’su Raoul Pal da Bitcoin’e makro bakışın oldukça olumlu olduğunu vurguladı.

Pal, Bitcoin’in üç aylık bir aralıkta kırılma yaşadığını, bunun ise BTC’nin yeniden teknik bir ivme kazandığı anlamına geldiğini söyledi:

“BTC’nin üç aylık aralık ve takozdan bir kırılma yaşaması büyük bir olay. Yukarı yönde güçlü bir hareketi tetiklemeli.”

Kripto para türev yatırımcısı “Cactus” ise zincir üstü analizin BTC’nin her zamankinden güçlü olduğunu ortaya koyduğunu, borsalardan yüklü miktarda BTC çıkmasının yüksek gelirli yatırımcıların birikim yaptığını gösterdiğini açıkladı.

Altcoin rallisinde mola bekleniyor

Diğer yandan yatırımcılar, Bitcoin’in fiyat keşfine başlamasıyla birlikte altcoin piyasasında bir mola bekliyor.

Ünlü anonim yatırımcı Kaleo, hacmi Bitcoin çekeceğinden dolayı altcoin’lerin beklendiği gibi bir ralli yaşamamasının olası olduğunu düşünüyor.

Yatırımcı, şöyle açıkladı:

“Piyasada yeni olanlar, BTC fiyat keşfine başlarken altcoin’lere yatırım yapma konusunda dikkatli olmalılar. Bu, altcoin’lerin değer kazanmayacağı anlamına gelmiyor. Yalnızca Bitcoin kadar kazanmayabilirler.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!