featured
Litecoin-Steem-Zcash-fiyat-analizi

Litecoin, Steem, Zcash Altcoinlerin Fiyat Analizi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Litecoin, Steem ve Zcash’in altcoinleri arasında LTC, 2 aylık getirisi bugün itibarıyla şaşırtıcı bir şekilde % 126 civarında bulunuyor, diğerleri negatif bölgedeyken Litecoin,  ayakta kalan tek altcoin gibi görünüyor. Alt sezon yaklaşırken, bu altcoinler yakında fiyatlarında bazı olumlu değişiklikler görebilir ve aynısı bu kripto para birimleri için teknik göstergeler tarafından da vurgulanıyor.

Litecoin (LTC)

Litecoin piyasadan ayrışan hareketlere sahip ve bunun temel nedeni destekçileri. LTC ayakta kalırken, ilk 10’da yer alan diğer coinler öyle görünmüyor. Buna göre yazım zamanında LTC, bir umut işareti olarak 0.618-Fibonacci seviyesinde konsolidasyon gösterdi.

LTC’nin 86.88 $ ‘daki 0.5 $-Fibonacci seviyesine düşme şansı kalmasına rağmen, yine de yükselişteydi.

Ayrıca, RSI göstergesi, bir sıçrama kaydedebileceği bir seviye olan nötr bölge [50-seviye] yakınlarında kısa bir düşüş kaydetti. Bununla birlikte, RSI’dan farklı olarak, OBV göstergesi o kadar düşmedi, bu da fiyat düşüşünün, onu destekleyecek gerçek hacimler olmadan abartılmış olabileceğini gösteriyor. Bu nedenle, LTC genel olarak yükselişe geçti.

STEEM

STEEM, son 4 günde fiyatında ciddi bir düşüş gördü ve değerinin neredeyse % 33 oranında değer kaybetmesine neden oldu. Bu düşüş gibi görünse de, STEEM 0.1464 dolarlık destek seviyesinde bulunuyor ve bu nedenle fiyatın sıçrama şansı var. Dahası, bir öncekinden yaklaşık % 11 oranında başka bir destek daha olduğundan, düşüş korkutucu görünmedi.

RSI göstergesi aşırı satım bölgesinin derinlerindeydi ve yükselmek için mücadele ediyordu. Aynısı Stokastik RSI’da da görüldü, ancak birçok yükseliş kesişiminde başarısız oldu.

Genel olarak, STEEM yakında bir sıçramaya için hazır bir görüntü veriyor.

Zcash (ZEC)

Zcash, 23 Aralık’ta büyük bir fitil gördü ve desteğini altın cep bölgesinde buldu. Buradan bir sıçrama olasılığı çok yüksek görünüyor. ZEC 0,65-Fibonacci seviyesine [47,80 $] düşse bile bu sorun olmamalı.

OBV göstergesi düşen hacimlerin altını çizdi ve MACD göstergesi sıfırın altında geniş bir düşüş eğilimi kaydetti. Göstergeler, küçük bir düşüşün geldiğini gösteriyor, daha önce de belirtildiği gibi, 47.80 $ seviyesini bir kez daha test edebiliriz.

Her şeye rağmen, ZEC’in bu düşüşten sonra yükseliş göstermesini bekleyebiliriz

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!