featured

Varlıkları 40 Trilyon Dolar Olan ABD Bankası ‘Kripto’ Bölümü Kuruyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

State Street, kripto paralar popülerleştikçe bu alanda ciddi bir artış gördü. Buna bağlı olarak saklama hizmet veren kurum, dijital varlıklar için de bu hizmeti devam ettirmek kararı aldı. Banka, kripto hizmetleri sunmak için bir Dijital bölüm kurdu. State Street tarafından yapılan açıklamada, mevcut düzenlemeler kapsamında mümkün olduğu kadar çok kripto hizmeti sunacaklarını bilgisine yer verildi.

Kripto Alanında Müşteriler Arttı

Uzun yıllardır bankacılık alanında çalışan kurumun bir süredir dijital varlık tarafında da müşterileri artmaya başlamıştı. Bu alanda daha önce hizmet vermeyen banka şimdi yeni bir hizmeti başlatarak daha geniş bir portföy elde etmeyi amaçlıyor. Yeni dijital bölümü yönetecek olan Nadine Chakar, birçok müşterinin son iki ayda kripto risklerini yüzde 300 artırdığını ve bankanın yoğun talebe yetişmeye çalıştığını söyledi ve şöyle devam etti:

“Bunun hızla ilerlediği bir devrilme noktasındayız” dedi. “Kriptoda bağış alan vakıf ve vakıflardan telefonlar alıyoruz ve bununla ne yapacağız? Bilançolarına kripto para eklemeyi düşünen şirketler görüyoruz.”

Chakar, hizmetlerinin düzenleyici politikalara uymasını sağlamak için düzenleyicilerle yoğun bir iletişim sürecine sahip olduklarını da ortaya koydu.

State Street, ABD Saklama Bankaları Birliğine Kripto ile Katıldı

State Street, Bank of New York Mellon (BNY)’un hemen ardından kripto saklama alanına yönelen ikinci banka oldu. Büyüyen kripto ligine katılacak diğer büyük ABD bankası, Northern Trust ve Standard Chartered’ı içeriyor. Bankalar tarafından yapılan duyuru, Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenen bitcoin destekli bir borsada işlem gören tahvilin yöneticisi olarak görev yapmak üzere Iconic Funds atamasının ardından birkaç hafta içinde geldi.

State Streer ayrıca, fon yöneticisi ve transfer acentesi olarak atandıktan sonra VanEck’in Bitcoin ETF’sini listelemek için SEC’in iznine başvurdu. SEC, VanEck’in ETF önerisi hakkındaki kararını daha önce ertelemişti ve Chakar, SEC’in zaman alabileceğine inanıyor. Chakar, sözlerine şu şekilde son verdi:

“Doğru yapmak ve sektöre ihtiyacımız olan netliği sağlamak için daha fazla zamana ihtiyaçları varsa, müşterilerimizle çalışmaya devam edeceğiz. Bu durumda sabır bir erdemdir. Sabırlı olmaya devam edeceğiz.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!