featured

Coinbase, Eski Beyaz Saray Danışmanını İşe Alıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’li kripto borsası Coinbase, Faryar Shirzad’ı firmadaki baş politika kadrosuna getirerek ciddi bir adım attı. Şirket böylece dijital varlıkları yöneten gelişen düzenleyici manzarayı karşılama konusundaki kararlılığının sinyalini verdi.

Coinbase saflarına katılan Shirzad, Goldman Sachs’taki 15 yıllık hükümet işleri ofisi görevini de bırakmış oldu. Sachs’ta şirketin hükümet ilişkilerini ve kamu politikası stratejisini yönetmede öncü bir rol oynadı. Coinabse, yeni baş politika görevlisinin rolünü anlatırken şunları söyledi:

“Faryar, kriptonun istihdam yaratma, GSYİH büyümesi ve inovasyonla birlikte daha adil bir finansal sistemi beslemek için tam potansiyelini gerçekleştirmek için kanun yapıcılar, düzenleyiciler ve diğer politika uzmanlarıyla iletişime geçecek.”

Goldman Sachs Öncesi Danışmanlık Serüveni

Faryar Shirzad’ın Goldman Sachs öncesinde Beyaz Saray danışmanlığı rolü ise ciddi bir özgeçmişe sahip olduğunu gösteriyor. Geçmişte Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi’nin bir üyesi olan Shirzad, aynı zamanda Uluslararası Ekonomik İşler için ulusal güvenlik danışmanı olarak görev yaptı. Ayrıca ABD Ticaret Bakanlığı için çalıştı ve Senato Finans Komitesi’nde uluslararası ticaret danışmanı olarak görev yaptı.

Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’nde halka açık ticaret yapan ilk kripto para birimi borsası olduktan sonra Nisan ayında manşetlere çıktı. Analistler, Coinbase halka arzını, dijital varlıkların ana akım tanınması artmaya devam ederken, endüstri için bir “dönüm noktası” anı olarak tanımladılar.

Coinbase, kurumsal yatırımcılar için özel bir teklifle 1,25 milyar dolar borç artırmayı planlıyor. 2026’da ödenmesi gereken dönüştürülebilir kıdemli senetler şeklinde gelen teklif, yalnızca, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Yasası’nın 144. kuralı ile tanımlandığı gibi, diğer şirketler tarafından ihraç edilen menkul kıymetlerde minimum 100 milyon dolar yöneten yatırımcılar için geçerli olacak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!