featured

GameFi Haberleri: Tilting Point yeni ortaklık kurdu 3.7

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

GameFi ve Web3 oyunlarıyla ilgili en son finansman ve ortaklık haberlerinde bu hafta LootRush, Axie Infinity ve Polygon Studios bulunuyor.

Tilting Point, Polygon ile ortaklık kurdu

Ücretsiz mobil oyun yayımcısı Tilting Point, önümüzdeki iki yıl içinde 10 tane Web3 oyunu başlatmak için Polygon Studios ile çok yıllık bir ortaklığa girdi. Polygon Studios ve Tilting Point, yerel Web3 oyun geliştiricilerine, oyunlarını Web2’den Web3 oyunlarına köprü kurmak isteyen stüdyolarla birlikte ölçeklendirmeleri için yardımcı olmayı planlıyor.

Çalışmalardaki ilk üç başlık, Tilting Point’in bu yılın başlarında satın aldığı Koreli geliştirici AN games’in yıldızlararası strateji oyunu Astrokings, AMC serisine dayalı sanal slot oyunu The Walking Dead: Casino Slots ve Tilting Point’in ortak geliştiricisi Kings of Games tarafından oluşturulan Chess Universe’den oluşuyor.

Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt, şirketin attığı bu yeni adım hakkındaki heyecanını paylaştı. 2012 yılında kurulan Tilting Point’in en popüler ücretsiz oyunları arasında Warhammer: Chaos & Conquest, Narcos: Cartel Wars ve SpongeBob: Krusty Cook-Off yer alıyor.

T.E.A.M DAO, A Serisi turda 5 milyon dolar topladı

Merkeziyetsiz otonom organizasyon Tokenized Esports Asset Management (T.E.A.M. DAO), kendisini metaverse’in ilk Guild 3.0’ı olarak tanımlıyor. e-spor NFT ligi, geçtiğimiz günlerde Krust Universe ve Animoca Brands’un yürüttüğü 5 milyon dolarlık bir A Serisi finansman turunu duyurdu. Tura katılan diğer yatırımcılar arasında Great South Gate, Shima Capital, Anti Fund, Algorand, GSR, NGC Ventures, Libra Ventures, Nexo Capital, EX Capital, CoinHako ve Octava da vardı.

Finansman turunu yönetenlerden Krust Universe ise Güney Koreli teknoloji devi Kakao’nun bir yatırım kolu konumunda bulunuyor. Animoca Brands ayrıca yakın zamanda iki büyük video oyunu yayımcısı Eden Games ve Darewise Entertainment’i satın aldı.

T.E.A.M, topladığı fonu teknoloji altyapısını daha da geliştirmek, ekibini genişletmek ve oyuncu tabanını büyütmek için kullanmayı planlıyor. Şirketin lideri, “acemi, amatör ve orta seviye oyunculara” bir oyun kültürü tanımlayan ekosisteme öncülük ettiklerini belirtti ve TEAM tokeninin yakın zamanda gerçekleşecek olan halka açık satışının ise “kripto yaygınlaşmasının herkesin günlük yaşamına ekleneceğini” ifade etti.

En yüksek piyasa değerine sahip oyun: Axie Infinity

ChainPlay’deki en iyi 50 oynayarak kazan (P2E) oyununu değerlendiren Crypto Head’in yayımladığı en son rapora göre, Axie Infinity’nin 15,81 milyon dolarlık bir piyasa değeri bulunuyor. Bu listede Cross Link 13 milyon dolarla ikinci, Decentraland da 4,63 milyon dolarla üçüncü sıraya yerleşti. İncelenen tüm kripto oyunlarının ortalama toplam piyasa değeri ise 1,25 milyon dolar.

Axie Infinity dünya çapında 29 milyondan fazla arama ile Google’da son altı ay içerisinde aranan oyunların arasında da birinci sıraya yerleşti. En çok aranan ikinci ve üçüncü oyunlar Bomb Crypto ve Splinterlands, ise küresel çapta beş milyondan daha az sayıda arandı.

Crypto Head ayrıca kripto Twitter popülerliğine ve en pahalı tokenlere sahip oyunlar konusunda araştırma yaptı ve Axie Infinity, bu listelerde de yer aldı

LootRush NFT oyunlarını ana akım haline getirmek istiyor

Kripto oyuncularının NFT pazarı LootRush, perşembe günü Andreessen Horowitz’in de katılımıyla kripto şirketi Paradigm liderliğindeki 12 milyon dolarlık bir tohum finansman turunu kapattığını duyurdu. Katılımcılar arasında ayrıca Y Combinator, Brex kurucularının yanı sıra Axie Infinity, Plaid, Wildlife Studios, Dapper Labs ve The Chainsmokers’ın kurucularının da dahil olduğu birkaç melek yatırımcı vardı.

LootRush, blockchain ve NFT tabanlı video oyunları için PC oyunlarının dağıtımcısı olarak Steam gibi olmayı hedefliyor. Şirketin uygun maliyetli NFT’ler sunduğu biliniyor ve oyuncuların Web3 oyunları oynaması için giriş engellerini ortadan kaldırmak istiyor. Bir blog gönderisinde, “Oyuncuların NFT’lere sahip olmalarını sağlayacağız ve NFT sahiplerinin de harika oyuncular bulmasına yardımcı olacağız” ifadeleri yer alıyor.

Diğer GameFi Haberleri

NFT spor ayakkabı sahiplerinin yürürken token kazanmalarını sağlamak için GameFi öğelerinden yararlanan Solana tabanlı NFT mobil uygulaması STEPN, hareket ederek kazan akımına öncülük ediyor.

Japon video oyunu yayımcısı Square Enix, popüler Tomb Raider serisini 300 milyon dolara satmayı ve kazanacağı geliri ise blockchain, yapay zeka (AI) ve bulut bilişim teknolojilerine yatırmayı planlıyor. Cointelegraph daha önce Square Enix CEO’su Yosuke Matsuda’nın, NFT’leri oynayarak kazan blockchain oyunlarına entegre etme planlarını da bildirmişti.

GameFi Nedir?

Kripto evrenindeki en popüler kelimelerden biri olan GameFi, “Game” (Oyun) ve “Finance” (Finans) kelimelerinden türetilmiştir. GameFi, oyna-kazan türündeki kripto oyunlarını oynayarak kâr elde edilmesi amacıyla finansal sistemlerin oyunlaştırılmasını ifade eder. 

GameFi video oyunu projeleri, oyuncuların oyun içinde doğrulanabilir sanal eşya sahipliği elde etmesini sağlayan bir blok zincirine ait dağıtılmış defter teknolojisi üzerinde çalışır. Kullanıcıların oyunu kazanmak için oynadığı geleneksel oyunlara kıyasla GameFi projelerinde oyna-kazan modeli benimsenmektedir. 

GameFi kavramının ilk örnekleri arasında; Bitcoin ile entegre edilmiş Minecraft sunucuları, Gambit.com, Bombermine gibi çevrim içi oyunlar ve oyuncuların çevrim içi ortamda çabalarını paraya dönüştürebildiği eşler arası hizmetler sayılabilir.

Blok zinciri oyun stüdyosu MixMarvel’ın kurucuları, Çin’in Wuzhen kentinde Kasım 2019’da gerçekleştirilen Dünya Blok Zinciri Konferansı’ndaki bir konuşmada, video oyunu sektöründe köklü değişiklik yapmak amacıyla blok zinciri teknolojisini kullanma olanaklarına dikkat çekmiştir. 

Ancak “GameFi” terimi ilk olarak, Yearn.finance kurucusu Andre Cronje‘nin Eylül 2020 tarihli bir tweet‘inde bu yeni trendi açıklamak üzere kullanılmıştır. O günden bu yana terim, blok zinciri destekli merkeziyetsiz finans elementlerinin eklendiği video oyunlarını ifade etmek için yaygın olarak kullanılmıştır. Bu projeler, etkileyici bir GameFi alanı oluşturmak için video oyunlarının popülerliğini kripto paraların benzersiz özellikleriyle bir araya getirmektedir.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!