featured

Gensler: “SEC, Kripto Davalar Konusunda Hazırlıklı Olmalı”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gensler, Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumu (FINRA) konferansında, “Bu gelişmelerden haberdar olmaya devam ederken, SEC ve FINRA  kripto, siber ve fintech gibi konuları içeren davalar açmaya hazır olmalıdır” dedi.

Federal kurumların IRS’den işletmelerin yaptığı yüksek değerli hareketleri açığa çıkartmasını istediği zamana denk gelmesi de dikkat çekti. kripto dostu bankacılık politikalarının gözden geçirilmesini isteyen kanun yapıcılara kadar tüm kurumlar kripto izleme konusunda çalışma yürütüyor. Gensler, “Kötü oyuncuların çalışan ailelerin birikimleriyle oynamamasını ve kuralların agresif ve tutarlı bir şekilde uygulanmasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız” dedi.

Düzenleyicilerin aldatıcı özel fonlar, muhasebe dolandırıcılığı, içeriden bilgi ticareti ve sermaye piyasalarında dalgalanan diğer potansiyel düzenleyici tuzakların peşine düşmeye hazır olması gerektiğini söyledi.

Bir başucu kitabı sunmuyor olsa da, Gensler’in açıklamaları, yatırımcı korumasının Biden yönetiminin SEC için en önemli öncelik olduğu algısını güçlendirebilir, özellikle de kripto söz konusu olduğunda.

Belki de daha da önemlisi, SEC’in Bitcoin (BTC, +% 13.61) vadeli işlemlerini yapan yatırım fonlarındaki yatırımcılara yönelik uyarısı oldu. Herhangi bir sahtekarlık iddiası içermemesine rağmen, not, bitcoin’in efsanevi dalgalanmasını vurguladı ve SEC personeline, alandaki şüpheli etkinlikleri dikkate almaları talimatını verdi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!