Bitcoin Fiyatı
Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı 40.700$ tutunacak mı?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı yeni haftaya garip bir bölgede başladı, hafta sonu yaşadığı ani düşüşler ile 40 bin dolar desteğine giderek daha fazla yaklaştı.

Geçtiğimiz yıl bulunduğuna benzer bir noktada başladı. Peki sırada ne var?

Piyasa verilerine göre BTC/USD paritesi, büyük borsalarda sekme 40.700 dolara geriledikten sonra sekme yaşadı.

İlginçtir ki bu seviye, 2021 yılının aynı gününde de odak noktasıydı. Ne var ki Bitcoin, o dönemde dikey bir yükseliş gösteriyordu.

40.700 dolar eylül ayında da odaklanılan seviyelerden biriydi ve haftalar süren korelasyonun ardından dönüm noktası oldu. Bu seviyeye gerileyen BTC/USD paritesi, hemen ardından yaşadığı dönüş ile 69 bin dolara yükselerek rekor tazeledi.

Bitcoin Fiyatı 1 Bitcoin Kaç TL? (BTC TL)

Şimdi ise analistler arasında 30 bin dolara gerileme ihtimali tartışılıyor.

Hedef seviyeleri gösteren bir grafik paylaşan Rekt Capital, şöyle açıkladı:

“Bitcoin haftayı 43.200 doların üzerinde kapatırsa, yeşil bir hafta geçirme ihtimali teorik olarak var. 43.200 doların altında kapatırsa da kırmızı bölgeyi yeniden ziyaret edebilir.”

Bitcoin fiyatı, haftayı 42 bin dolarda kapattı

BTC/USD paritesinin açıklamalı mum grafiği. Kaynak: Rekt Capital/ Twitter

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, geçtiğimiz hafta paylaştığı blog gönderisinde bu görüşü özetledi.

“Kripto dışı yatırımcıların neye inandığını boşverelim. Benim gördüğüm kadarıyla kripto yatırımcıları, ağ ve kullanıcı büyümesi esaslarının kripto varlıkların kesintisiz yükselmesine olanak sağlayacağı gibi safça bir inanca sahip,” diye belirten Hayes, şöyle devam etti:

“Bana göre bu durum, ciddi bir çöküşe zemin hazırlıyor. Artan faiz oranlarının gelecekteki nakit akışlarına yapacağı kötü etki, kredili spekülatör ve yatırımcıları kripto birikimlerini satmaya veya ciddi ölçüde azaltmaya zorlayacak.”

Makro piyasalar bu hafta riskli varlıklar için özellikle karmaşık bir manzara sunuyor ve kripto paralar da istisna değil.

ABD Merkez Bankası önümüzdeki aylarda faiz oranlarını artırmaya başlayacağının sinyallerini veriyor. Yatırımcıları riski azaltmaya yönlendiren bu durum, kripto boğalarının da başını ağrıtacak gibi gözüküyor. Mart 2020’de piyasaya akmaya başlayan “kolay parayı” bulmak, artık daha da zorlaşacak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!