Binance Fan Token
Binance Fan Token

Binance Fan Token Nedir?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance Fan Tokenleri, taraftar deneyiminin kripto dünyasına taşınmasına yardımcı olur. Tokenler, etkileşimleri blockchain üzerinde dijital hale getirmeye yönelik yükselen trendin bir parçasıdır.

Binance, taraftarları destekledikleri takım ve kulüplere yakınlaştırmak için tanınmış spor takımları ve markalarıyla iş birlikleri yapmaktadır.

Buna örnek olarak S.S. Lazio Fan Token (LAZIO) verilebilir. LAZIO, yalnızca token sahiplerinin sahip olabileceği kararları etkileme şansını S.S. Lazio futbol takımının taraftarlarına Binance Fan Token Platformu aracılığıyla sunar. LAZIO Fan Token sahipleri, futbol takımı tarafından yayınlanan çeşitli “taraftar kararı” anketlerinde oy kullanabilir. Gelecekte, LAZIO kullanıcıları Benzersiz Token (NFT) ödüllerini toplamak ve diğer oyunlaştırma özelliklerini keşfetmek için de tokenden faydalanabilecektir.

Fan Token Nedir

Binance Fan Tokenler; bir kulüp, takım ya da markayla bağlantılı hizmet tokenleridir ve token sahiplerine özel taraftarlık ayrıcalıkları tanır. Örneğin bir futbol kulübü, token sahiplerine bilet satın alma önceliği tanıyan bir Binance Fan Tokene sahip olabilir. Binance Fan Token sahipleri yeni bir ekipman, slogan ya da forma tasarımı seçimi gibi kulüp kararlarında oy kullanma ayrıcalığına da sahip olabilir.

Tokenler genellikle bir spor kulübü, ünlü bir kişi ya da büyük bir kitleye sahip başka bir birimle ilişkilidir. Juventus, AS Roma ve FC Barcelona, şu anda kripto borsalarında dolaşımda olan kendi tokenlerine sahip kulüplerden yalnızca birkaçıdır. Değerini altta yatan projeden alan Bitcoin (BTC) ve Ether’in (ETH) aksine bir Binance Fan Tokenin değeri taraftarlara sunduğu benzersiz avantajlara dayanır.

  • Binance Fan Tokenler, token sahiplerine takım ve markalara yönelik özel avantaj ve ayrıcalıklar sunar. Spor kulüpleri, takımlar, markalar ve etki sahibi diğer kişiler, taraftar topluluklarını büyütmek ve destekçilerini ödüllendirmek için Binance Fan Tokenleri kullanabilir.
  • Binance Fan tokenler, ikame edilebilir olmaları bakımından NFT’lerden farklıdır. Bu da tıpkı bir BTC’nin başka bir BTC ile aynı olması gibi her bir tokenin diğer bir tokene her açıdan denk olduğu anlamına gelir.
  • Binance Fan Token sahipleri sınırlı üretim NFT’lere, nadir Fan Rozetlerine, benzersiz ürün ve deneyimlere erişebilmenin yanında yalnızca token sahiplerine özel, kulüp kararlarını oylama haklarına da sahip olabilir.
  • Kullanıcılar, yeni Binance Fan tokenleri ilk olarak Binance Launchpad’den ya da Launchpad katılımı sona erdikten sonra Spot, P2P ya da kredi/banka kartıyla satın alabilir.

Binance Fan Tokenler Nasıl Alınır

Binance Fan Tokenleri satın almak için öncelikle bir Binance hesabı oluşturmanız ve KYC doğrulama sürecini tamamlamanız gerekmektedir.
Şu anda mevcut olan ve yakında çıkacak Binance Fan Tokenlerin bir listesini görmek ve daha fazla bilgi edinmek için Binance Fan Token Platformu’nu ziyaret edebilirsiniz. Binance Fan Tokenleri almanın farklı yolları yolları vardır:

  1. Yeni Binance Fan Tokenlerden satın almak için bir Binance Fan Token Launchpad’ine (tokenler ilk olarak burada satışa çıkar) katılabilirsiniz.
  2. Daha eski Binance Fan Tokenlerini, kripto varlıklarınızı ya da nakit kullanarak Spot Piyasasından satın alabilirsiniz. Kripto varlıkları satın alabilir ya da bir kredi/banka kartı kullanarak nakit bakiyesi ekleyebilirsiniz.
  3. Eşler arası piyasa aracılığıyla diğer kullanıcılardan kripto varlık satın alabilir ve Binance Fan Token almak için bu varlıkları kullanabilirsiniz.
    Bu seçeneklerin tamamına Binance uygulaması ya da web sitesi üzerinden erişebilir ve farklı ödeme yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Satın alma işleminiz tamamlandıktan sonra Binance Taraftar Tokenleri otomatik olarak Spot Cüzdanınıza aktarılacaktır.

Binance NFT’ler ve Gizemli Kutular

Kullanıcılar, Binance Fan Tokenlerle Gizemli Kutularda yer alan sınırlı sayıda NFT’lerden de alabilir. Bir Gizemli Kutu, yalnızca kutuyu açtığınızda ortaya çıkan özel bir NFT içerir. Bu kutular uygun fiyatlıdır ve Binance kullanıcılarının koleksiyonluk değeri yüksek bir ürüne düşük bir meblağ ödeyerek sahip olmasına imkan tanır. Binance Fan Token ortaklarıyla yapılan iş birlikleri sayesinde, yalnızca Binance Fan Token sahiplerinin erişebildiği NFT’leri satın alabilir ve bu NFT’lere teklif verebilirsiniz.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!