featured

Binance CEO’su Terra topluluğunu desteklediğini açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra forking ile ilgili ortaya çıkabilecek olası sorunlara dikkat çeken CZ, “Para basma veya fork, değer yaratmaz,” dedi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), bir zamanlar gelişmekte olan LUNA ve UST ekosistemlerini canlandırmak için Terra blockchainini hard forking fikrini ele aldı. CEO, kripto topluluğundaki düşen projelere karşı uygun hareket etme konusundaki bakış açısını paylaştı.

CZ, doğrulayıcıların piyasa çökmeden önceki varlıkların anlık görüntüsüne dayanarak tüm sahiplere LUNA’nın yeni bir sürümünü sağlamasını içeren TERRA2’ye bir hard forking fikrini reddederken, “Bu işe yaramayacak,” dedi ve devam etti:

“Arzı azaltmanın yolu forktan değil, yakmaktan geçiyor. Herhangi bir LUNA veya UST’ye de sahip değilim, sadece yorum yapıyorum.”

CZ, Terra topluluğuna UST’nin sabitini geri alabilmesi için öncelikle Bitcoin (BTC) rezervlerini kullanmalarını önerdi.

Terra’yı forklamayla ilgili olası sorunlara dikkat çeken CZ, “Para basma ve forklama değer yaratmaz,” ifadelerini kullandı ve tokenin piyasa değerini canlandırmak için geri satın alma ve yakma gibi ideal yöntemleri önerdi. CZ, Terra topluluğuna destek olduğunu belirtirken, daha net olmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

“Başarısızlıkların yaşanması gayet olağan bir durum. Ancak böyle zamanlarda şeffaflık, hızlı iletişim ve topluluğa karşı sorumluluk sahibi olmak son derecede önemli.”

CZ ayrıca Binance’in Terra’ya herhangi aktif bir yatırımının olmadığını ve herhangi bir UST hissesi satın almadığını söyleyerek şirketin Terra’ya duyduğu ilgi hakkında Kripto Twitter’de dolaşan söylentileri reddetti:

“Binance Labs, 2018’de Terra (katman 0 blockchain)’e 3 milyon dolarlkı yatırım yapmıştı. UST. gerçekleştirdiğimiz ilk yatırımdan çok daha sonra ortaya çıktı.”

CZ ayrıca Binance’in yatırım kolu Binance Labs’ın geçtiğimiz dört yıl içerisinde başarıya ulaşmış veya başarısızlıkla sonuçlanmış çok sayıda projeye yatırım yaptığını söyledi.

CEO, son olarak Terra’nın ‘düzgün ve mantıklı bir yolla’ yeniden toparlanmasını umduğunu söyledi:

“Kişisel görüşlerim veya seçilen çözüm yolu ne olursa olsun, topluluğu elimizden gelen her şekilde desteklemek için biz her zaman burada olacağız.”

Binance, Terra ekosistemindeki ciddi sıkıntılar başladığı sıralarda platformunda UST ve LUNA alım satımını askıya alan ilk kuruluşlar arasında bulunuyordu.

Binance kullanıcıları sonuç olarak Terra blockchain doğrulayıcılarının 12 Mayıs’ta ağı çevrimdışına almaya zorlanmasından sadece bir gün sonra LUNA/BUSD ve UST/BUSD paritelerinin alım satımını gerçekleştiremediler.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!