featured

Blockchain.com New York’a Veda Etti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bölgede İstihdam Yaratacak

Birkaç yıl içerisinde daha fazla büyüme hedefleyen şirket, bu nedenle merkezini taşıma kararı almıştı. Yaklaşık olarak 5 milyar dolarlık hacme ulaşan şirket, bölgede istihdam edeceği personelleri de şimdiden belirlemeye başladı. Kentte 18 ay içerisinde 300 kişiye iş olanağı sağlayacağını belirten şirket yetkilileri, kente de canlılık geleceğini savundular. Haber, şehrin dünyanın en büyük Bitcoin konferansı olan Bitcoin 2021’e ev sahipliği yapacağının açıklanması sonrası gelmesi de dikkat çekici bir başka detay olarak hafızalarda yerini aldı.

Miami Belediye Başkanı Şirketin Gelişinden Memnun

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kentlerine gelecek büyük bir şirketin mutluluğunu yaşıyor. Merkezini Miami’ye taşıyan şirketin duyurusunu Blockchain.com CEO’su Peter Smith ile Belediye Binası’nda yapan başkan, bunun şehre büyük bir hareket getireceğini söyledi.

Hareketin yalnızca yerel istihdamı artırmakla kalmayıp, aynı zamanda yerel bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) topluluğuna eğitim programlaması yoluyla bir yatırım olacağını açıkladı. Suarez:

“Blockchain.com’un Miami’ye gelişi, Miami Hareketi’nin neyle ilgili olduğunu mükemmel bir şekilde özetliyor – sonsuza dek sürecek bir Miami ve herkes için çalışan bir Miami olma hedefimize doğru inşa etmek için Miami’nin dünyanın en iyi şirketlerine karşı yeteneğinden yararlanmak.”

Şirketin Genel Merkezi Londra’da Kalmaya Devam Edecek

Blockchain.com, şirketin küresel merkezini Londra’da tutmaya devam edecek. Sadece ABD merkezini New York’tan Miami’ye taşıdı. Bu hareketin ana güçlerinden birisinin “şehrin kripto inovasyonunun yuvası olarak hizmet eden hoş düzenleyici ortamı” olduğunu belirten yetkililer, Amerika’daki diğer ofisinin de San Francisco’da kalacağını eklediler. Şirket bugün 200 ülkede 32 milyon kişiye hizmet veriyor. Dolayısıyla oldukça büyük bir organizasyonu temsil ediyorlar. Bu nedenle de Miami belediye başkanı Suarez, bu noktada sevinçli görünüyor.

Geçen yıl boyunca Suarez, Miami’yi ülkenin kripto merkezi olarak işaretlemek istediğini açıkça belirtti. Kripto finans firması XBTO Group, Nisan ayında yeni bir Miami ofisi satın aldı, küresel yatırım firması Guggenheim Partners’tan Scott Minerd ve Peter Thiel ortağı Keith Rabois de burada mülk satın aldı. FTX kripto borsası, Miami Heat arenasının isim hakları için 19 yıllık bir anlaşma sağladı ve Borderless Capital, 2 Haziran’da Miami merkezli kripto işletmeleri için 25 milyon dolarlık bir fon açıkladı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!