featured

ADDX, B serisi öncesi finansman turunda 58 milyon dolar topladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ADDX, özel borsaları tokenize etmek ve parçalara ayırmak için akıllı sözleşmeleri ve blockchain teknolojisini kullanıyor.

Singapur merkezli blockchain ve akıllı sözleşmeye dayalı menkul kıymetler platformu ADDX, tokenize etme ve parçalara ayırma metoduyla özel yatırım boyutlarını azaltma hedefini finanse etmek için fonlama turunda 58 milyon dolar topladı.

Singapur Para Otoritesi, ADDX’i özel borsaları demokratikleştirmeyi amaçlayan bir dijital menkul kıymetler borsası olarak düzenliyor. B Serisi öncesi fonlama turuna, Tayland Menkul Kıymetler Borsası (SET), UOB ve Nasdaq borsalarında listelenen Hamilton Lane ve Taylandlı Krungsri Bank katıldı ve toplam fon miktarı 120 milyon dolara ulaştı.

ADDX, duyuruda da açıklandığı üzere özel borsaları tokenize etmek ve parçalara ayırmak için akıllı sözleşmeleri ve blockchain teknolojisini kullanıyor. Ayrıca ADDX, tokenize etme metodu sayesinde özel yatırımlar için minimum yatırım boyutlarını azaltma fırsatı buluyor.

ADDX’e göre platform, özel borsaların minimum yatırım tutarı eşiğini 1 milyon dolardan 100 bin dolara indiriyor. Bununla birlikte SET, bu yatırımlar kapsamında ADDX’e yönetim kurulu üyesi atama hakkına da sahip oluyor.

ADDX, bu son sağlanan finansmanın bir kısmını, ihracatçılarla ortaklıkları genişletmek ve varlık yöneticileri için özel borsa hizmeti ADDX Advantage’ın başlatılmasını desteklemek için kullanmayı planlıyor.

ADDX’in hali hazırdaki hissedarları arasında SGX, Heliconia Capital, Development Bank of Japan, Japan Investment Corporation, Tokai Tokyo, Kiatnakin Phatra ve Hanwha Asset Management gibi isimler yer alıyor.

Ayıca Singapur’un ilk lisanslı kripto borsası Independent Reserve tarafından yayımlanan bir anket, bölgedeki kripto benimsemesinin anahtarı olabilecek yatırımcıların büyük bir destek sağlayışı içinde olduklarını gösterdi.

Independent Reserve Singapore’un genel müdürü Raks Sondhi’ye göre:

“Ankete katılan Singapurluların yüzde 58’i, Bitcoin’i bir yatırım aracı veya bir değer varlığı olarak görüyor.”

2021’de, Singapurlu yatırımcıların yaklaşık yüzde 60’ı kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimseneceğini öngörürken, bu yılki ankete katılanların yüzde 15’i Bitcoin’i (BTC) gerçek bir para birimi olarak görmeye başladı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!