featured

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta açılan CME makasını kapattı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, 24 Mayıs’ta fiyat hareketinin beklenen dalgalanmadan kaçılmasıyla birlikte belirli bir aralıkta seyretmeyi sürdürüyor.

TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, 30 bin dolar desteğine tutunmada başarısız olmasının ardından 29 bin dolar çevresinde dolaşıyor.

Parite, saatlik zaman çerçevelerinde iki bölge arasında tanıdık git geller göstermeye devam ediyor ve her iki yönün de aşırı uçlarını keşfetmekten kaçınıyor.

Analisti Michaël van de Poppe, “Bitcoin için kritik seviye yine 29.400 dolar. Bu seviye geçilirse, bir sonraki test 30 bin dolar olacaktır,” diye özetledi.

“Genel olarak belirli bir işlem aralığında seyrediyor.”

Devam eden Dünya Ekonomik Forumu da piyasayı hareket ettirebilecek anlamlı bir sinyal vermedi.

BTC/USD paritesi, geçtiğimiz haftanın sonunda açılan aşağı yönde CME vadeli işlemler makasını kapatmayı ise başardı.

Popüler Twitter hesabı IncomeSharks, “ABD borsaları bu hafta trend dönüşü sinyalleri veriyor. BTC onlarla birlikte düştü, şimdi ise onlarla birlikte yükselecek. Bitcoin’in CME makasını kapattığı çok açık. Geride kalmayın,” diye açıkladı.

Makro tema hakkında konuşan piyasa yorumcusu tedtalksmacro, kripto ve riskli varlıkların doların güç kaybetmesine rağmen neden yükselmediği konusunda bir açıklama sundu.

Geçtiğimiz haftaya kıyasla 3 puan düşüş gösteren ve 102 puana gerileyen ABD Doları Endeksi (DXY), yorumcuya göre risk iştahının artması nedeniyle değil, ECB’nin para politikasının sıkışacağı yönünde açıklamaları nedeniyle zayıflıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!