featured

Bitcoin fiyatı 55.600 dolara inerek son bir ayın dibini gördü

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatı, boğaların kararlılığını test eder biçimde 18 Kasım’da kilit destek seviyelerine düştü.

Piyasa verilerine göre, BTC/USD paritesinin önceki günlerde birden fazla yeniden testten sonra 58.400 dolarlık desteği kaybettiğini ve bu yazının yazıldığı sırada 57.800 dolardan işlem gördüğünü ortaya koydu.

Bitcoin (BTC) fiyat

Yüksek volatiliteye ve 60.000 doları kaybetmeye rağmen, son bir saat içinde fiyat 57.200 dolara düştü. Bir başka deyişle 15 Ekim’den bu yana en düşük seviye görüldü.

Trader ve analist Rekt Capital, son Twitter güncellemesinde “Piyasa genelinde güçlü satış devam ediyor” dedi.

“Kuşkusuz, satıcılar bir noktada tükenecek. Kısa vadede yüksek satış hacmi çubuklarına dikkat edin. Sürekli satışlardan sonra ve güçlü bir sıçramadan önce veya tüm trendin tersine çevrilmesi esnasında bu veri dibe vurur.”

Tükenen satıcılar daha önce, Bitcoin’in tek günlük mum modelinde 10.000 dolar kaybettiği günün hemen ardından eylül ortasında yaşanan süreçte gözlenmişti.

18 Kasım’daki hareket de o döneme benzer şekilde ilerliyor. Aşırı satım dönemlerini belirleyen önemli bir veri olan Bitcoin’in Harcanan Çıktı Kâr Oranında (SOPR) bariz bir tersine dönüşü gösterdi.

Likit olmayan arz uzun vadecilerin kararlılığına işaret ediyor

Bununla birlikte yazının yazıldığı sırada Bitcoin, aylık fiyat üzerinden dip seviyeye ilerliyordu.

Cointelegraph’a yazılarıyla katkıda bulunan Michaël van de Poppe için, 56.000 dolar seviyesi toparlanma için sınır noktası.

“Eğer bu durum gerçekleşirse, yardım rallisi yaşanabilir” diye tahminde bulundu.

Daha iyimser bir yorum yapan Willy Woo, uzun vadeli yatırımcı alımlarına işaret ederek, genel düşüş eğiliminin dışında olduklarını söyledi.

Fiyatlar hafta boyunca, güçlü alıcı ilgisi oluşturacak biçimde düşerken Bitcoin’in likit olmayan arzı yükseliyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!