featured

Kripto ürünlerine yatırılan değerde tarihi düşüş

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital varlık yatırım ürünlerine yatırılan miktar, geçtiğimiz hafta 423 milyon dolar azaldı. Düşüşün neredeyse tamamından ise Kanadalı kurumsal yatırımcılar sorumlu.

CoinShares’in “Haftalık Dijital Varlık Fon Akışı Raporu”na göre, Kanadalı yatırımcılar 20-24 Haziran arasında dijital varlık ürünlerinden toplamda 487,5 milyon dolar çekti.

Toplam yatırım düşüşünü hafifleten bir faktör, diğer ülkelerden gelen 70 milyon dolar yatırım oldu. ABD’li yatırımcıların 41 milyon dolar ile yatırma işlemlerinin yarısından fazlasından sorumlu olduğu görülüyor.

Söz konusu ürünlere ABD haricinde Alman yatırımcılar 11 milyon dolar, İsviçreli yatırımcılar ise 10,4 milyon dolar yatırım yaptı. Brezilyalılar ve Avustralyalılar ise sırasıyla 1,6 milyon dolar ve 1,4 milyon dolar ile değer düşüşünün hafiflemesine katkıda bulundu.

422,8 milyon doları bulan toplam yatırım düşüşü, CoinShares’in kayıt almaya başladığından beri görülen en büyük kurumsal yatırımcı çekimini temsil ediyor. Bir önceki rekor, bu yıl ocak ayında 198 milyon dolar ile kırılmıştı.

Hangi varlık ürünlerinden çekim yapıldığına gelince, Bitcoin (BTC) ürünlerinen 453 milyon dolar yatırım çekilirken, Solana’nın (SOL) görece daha hafif olan 100 bin dolar yatırım kaybına uğradığı görülüyor.

BTC fiyatının düşeceği beklentisine yatırım yapan ürünler, 15,3 milyon dolar ile en çok yatırım alan kategori oldu. CoinShares, bunun ardında ProShares’in 22 Haziran’da piyasaya sürdüğü, ABD’nin ilk Bitcoin kısa pozisyon borsa yatırım fonunun (ETF) olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!