Türkiye Bitcoin ve türevlerini benimseyen 15 ülke arasında

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önemli isimlerin katıldığı bu içerikte ana başlık Türkiye Bitcoin ve türevlerini benimseyen 15 ülke arasında oldu.

İçeriği bizlere sunan DW youtube kanalında hazırlanan bu içerikte çok önemli başlıklar ve isimler mevcut. İçerik tam olarak bilgi kaynağı içeriyor diyebilriz.

50 Milyon aktif Bitcoin cüzdanın kullanıldığı ve 2021 Ocak ayı itibari ile her saat başı 25.000 adet Bitcoin cüzdanı açıldığı önemli bilgiler ve daha fazlası sizlerle.

Paribu CEO’su Yasin Oral, Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin, Akademisyen İsmail Hakkı Polat, Bittry Araştırma Müdürü Helin Çelik yer aldığı önemli isimlerle birlikte bazı başlıkları sizinle paylaşacağız.

Bitcoin ve kripto paraların 2021 geleceğinde neler olacağı ne olduklarını sıralayacağımız başlıklar.

Video içerisinde yer alan değerli konu başlıkları;

 • Devletler kripto paraları yasaklayabilir mi ? Video zamanı: 3:20
 • Kripto para nedir ? Video zamanı: 3:20
 • En çok hangi ülkelerde talep görüyor ? Video zamanı: 3:20
 • Küresel çapta ve Türkiye’de talep artıyor Video zamanı: 4:00
 • Türkiye, Bitcoin ve türevlerini benimseyen 15 ülke arasında Video zamanı: 5:00
 • Diğer yatırım araçlarına kıyasla ne kadar riskli ? Video zamanı: 5:22
 • Bitcoin nereye kadar yükselebilir ? Video zamanı: 7:35
 • Diğer kripto paraların piyasaya girişinin nasıl bir etkisi oldu ? Video zamanı: 8:40
 • Pandemi kripto piyasalarını nasıl etkiledi ? Video zamanı: 10:17
 • Potansiyel yatırımcılar nereden başlamalı, nelere dikkat etmeli ? Video zamanı: 12:02
 • Kripto paralar geleceğin para birimi olabilir mi ? Video zamanı: 14:30

Altın ile Bitcoin farkı

Altına ne kadar riskli ise kripto paralarda o kadar riskli! Sınırlı arzından ve değerli olmasından dolayı Bitcoinin Altın kadar eş değer olduğu hatta altından daha avantjlı yönlerinin olduğu belirtildi.

Bu açıklama ile birlikte Altına göre taşınabilir olması ve anında transfer imkanı ile Bitcoinin Altına kıyasla daha avantajlı konuma getirildiği söylendi.

Ayrıca Altın kullanıcılar için tamamen saklama araçı olarak kullanılırken, Bitcoin ve diğer kripto paralar işlem amaçlı kullanılıyor ve hızlıca nakite dönüşebiliyor.

Bitcoin ve Diğer kripto paralar

Bitcoin ile birlikte diğer kripto paraların varlığı, kripto paralara olan güveni ve geleceği işaret ettiği vurgulanırken her zaman rakebetin iyi olduğu söylendi.

Aynı zamanda Bitcoin market listesinde %70’lik bir oranla hacmini korurkan arkasından gelen Ethereum %10 % 15 arası bir hakimiyeti mevcut. Özetle bu başlık için, diğer kripto paralar Bitcoini güçlendirdiği yönünde.

Sektörün En Önemli Sorusı Yasin Oral sordu!

Daha evvel bu kadar kulak ardı edilen bir şey bugün neden bu kadar popüler oldu ? Çünkü yarının dünyası bu

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 Yorum

 1. dün izledim denk geldiği için tek kelime ile muhteşem olmuş. Böyle zengin içerikler sektör için oldukça iyi. Hem yeni başlayanları ilgilendirirken aynı zamanda sektör içi aktif olan yeni kullanıcıları bilgilendiriyor.

  Cevapla
 2. 15 dakika nasıl geçti anlamadım. 1 saat olsa bıkmadan dinlerdim teşekkürler

  Cevapla
 3. Yasin beyin lafı efsane. Daha evvel bu kadar kulak ardı edilen bir şey bugün neden bu kadar popüler oldu ? Çünkü yarının dünyası bu.. başka söze gerek yok bence teşekkürler

  Cevapla
 4. İsmail hocayı çok seviyorum ve yakından takip ediyorum. Selamlar hocam.

  Cevapla
 5. btc ile altının kıyaslaması ve sunulan görüşler çok iyi. Biraz ileri görüş olmak lazım. Ayrıca söyledikleri önemli bir konu var. Sürekli kazandıran birşey olmaması “uzun vadede evet” Yeni insanların en büyük zararları bu

  Cevapla
 6. 12 Şubat 2021, 13:03

  yeni başlayanlara verilecek en büyük tavsiye “OKUR YAZAR” olmak. Başka birşey değil. yeni başlayanlar ise abi hangi coin alalım fiyatı ne olur :(

  Cevapla
 7. “vergilendirme aslında yasal olduğunu gösterir ve devlet kabul eder” bende istiyorum ülkemizde kripto paralar için artık bir vergilendirme sisteminin gelmesini lakin insanlar tam tersi istemiyor.

  Cevapla
 8. 12 Şubat 2021, 13:10

  “Daha evvel bu kadar kulak ardı edilen bir şey bugün neden bu kadar popüler oldu” çok sevdiğim ahmet şerif izgörenin sözü aklıma geldi. İnanç görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsan başkaların göremediklerini görürsün. Bu mantığı devletimizin alıp uygulaması lazım. Yasin beyin söylemiyle yarının dünyası bu. Dünya ekonomisinde Dolar baskısı artık herkesi yıprattı. ABD bile o kadar para bastığı halde halen sıkıntı yaşadığı gibi tüm ülkelere sıkıntı yaşatıyor. Elon Musk bile geleceğin para birimi kripto paralar olabilir demesine katılıyorum. Tabi hangisi olacak onu bilmiyoruz henüz.

  Cevapla
 9. ülkemizde kolay para kazanma mantığı bir çok insana yer edinmişken sektöre yeni girip zarar eden insan sayısı oldukça fazla olması şaşırtıcı değil. Bu tarz içerikleri okumaları ve dinlemeleri gerekiyor. Hocalarımızın dediği gibi ilk tavsiye “okur yazar” olmak ondan sonra bu işe girmek.

  Cevapla
 10. 12 Şubat 2021, 13:20

  kimse neden yükseldi veya neden düştü umrunda değil. Tek düşündüğü ne kazanırım nasıl kazanırım. Tonla para kazanılacak bir sektör değil ancak ileriye dönük zaman isteyen birşey. Bugün 50.000 dolar olacaksa bitcoin yarın 40.000 dolar olabilir. Hocanın dediği gibi yükseldiği zaman satacak, düştüğü zaman alabileceğin paranın olması :)

  Cevapla
 11. belgesel tadında faydalı içerik

  Cevapla
Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!