featured

Kripto yatırım fonlarında tutulan değer dibi gördü

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital varlık yatırım ürünlerinden çekilen miktar, 20 Mayıs ile biten haftada 141 milyon doları buldu.

Dijital varlık yatırım ürünlerinden çekilen miktar, 20 Mayıs ile biten haftada 141 milyon doları buldu. Kurumsal fonlarda yönetilen toplam varlık değeri, böylece 38 milyar dolara gerileyerek Temmuz 2021’den beri görülen en düşük miktara geriledi.

CoinShares’in Haftalık Dijital Varlık Fon Akışı raporuna göre, en çok odaklanılan varlık, 154 milyon dolar çekilen Bitcoin (BTC) oldu. BTC fiyatı, aynı dönemde 28.600-31.430 dolar arasında seyretmişti.

Geçtiğimiz hafta çekilen miktara rağmen, BTC ürünlerine ay başından beri aktarılan değer, 187,1 milyon dolar ile pozitif olmayı sürdürüyor. Bitcoin ürünlerine yıl başından beri ise 307 milyon dolar yatırıldı.

Bir diğer olumlu nokta ise, çoklu varlık kategorisinden yatırım ürünlerine aynı hafta 9,7 milyon dolarlık rekor yatırım yapıldı. Bu ürünlere yıl başından beri yatırılan miktar 185 milyon doları bulurken, söz konusu ürünlerin yönettiği varlıkların değeri, tüm sektörde yönetilen miktarın yüzde 5,3’ünü temsil ediyor.

CoinShares, çoklu varlık ürünlerinin yüksek dalgalanmalı dönemlerde tek bir varlık sınıfına yatırım yapmaktan görece daha görülmeleri nedeniyle bu ürünlerin tercih edilmiş olabileceğini söyledi. Bu kategoriden yatırım ürünleri, 2022’de şimdiye kadar yalnızca iki hafta yatırım kaybı yaşadı.

Altcoin’lerde Cardano ve Polkadot, her birinin yatırım ürünlerine aktarılan 1 milyon dolarşar ile piyasaya liderlik ediyor. Aynı dönemde XRP ürünlerine 700 bin dolar, Solana (SOL) ürünlerine ise 500 bin dolar yatırıldı.

Raporda ele alınan varlık arasında bu yıl şimdiye kadarki en kötü performansı Ethereum (ETH) gösterdi. Varlık sınıfından mayıs ayında 44 milyon dolar çekilirken, yıl başından beri çekilen miktar 239 milyon doları aştı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!