featured

Eski ABD Başkanı Trump Bitcoin’e Dolandırıcılık Dedi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralara karşı sert tutumu ile bilinen eski ABD başkanı Trump, bu çıkışı daha önce de yapmıştı. Dolara karşı bir aldatmaca olduğunu dile getiren Donald Trump, bunun bir dolandırıcılık olduğunun altını çizdi.

Dolar ile Rekabet Eden Bir Başka Para Birimi

Kripto paraların hayranı olmadığını dile getiren Trump, eski duruşunu şu sözlerle tekrar etti:

“Bitcoin, sadece bir aldatmaca gibi görünüyor. Bunu sevmiyorum çünkü dolar ile rekabet eden başka bir para birimi… Doların dünyanın para birimi olmasını istiyorum. Hep söylediğim şey buydu.”

Donald Trump’ın Bitcoin sözleri aslında ilk kez söylenmiş değil. Daha önce de yine Bitcoin ve kripto paralar hakkında olumsuz düşüncelerini beyan eden eski başkan, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hayranı” olmadığını söylemesinin ardından kriptonun fiyatı 2019’da yaklaşık 10.000 dolar düşmüştü. Dolayısıyla kripto piyasasını olumsuz yönde etkilemişti ve tekrar ayağa kalkması da uzun zaman almıştı.

Kripto Konusunda Şüpheli Tek Milyarder Değil

Amerika Birleşik Devletleri eski başkanı da olsa Donald Trump aslında bir milyarder iş adamı ve kripto paralar konusundaki düşüncelerinde kesinlikle yalnız değil. Ünlü yatırımcı Warren Buffet, yakın zamanda Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı Charlie Munger gibi isimler tarafından Bitcoin uzun süredir eleştiriyor.

Başkanlık görev süresi boyunca Trump, Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını sadece yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırabilecek dolandırıcılık olarak nitelendiren benzer bir duruş sergiledi. Trump’ın görev süresi, kripto topluluğu için gerileyen bir aşama olarak görülüyordu. Trump’ın SEC başkanı Jay Clayton’ın görev süresi de, özellikle kripto düzenlemeleri konusunda pasif bir duruş sergilemesi ve 2017’den sonra dosyalanan tüm Bitcoin ETF’lerini reddetmesi nedeniyle tartışmalara yol açtı.

Eski ABD başkanı Donald Trump’ın son yorumu, Twitter’da bir meme festivali başlattı ve birçoğu bunu mükemmel bir Bitcoin onayı olarak nitelendirdi. Bir kullanıcı, Bitcoin pazarını tamamen düzenlemek için şimdi tüm demokratik partinin bir araya gelmesi gerektiğini söyledi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!