NFT
featured
dijitalsanateseri-nft

Dijital sanat eserine 69 milyon dolar ödeyen isim açıklandı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beeple isimli sanatçının hayata geçirdiği dijital sanat eserine 69 milyon dolar ödeyen isim açıklandı.

69 milyon dolarlık NFT’yi kimin satın aldığı ortaya çıktı!

Non-fungible token (NFT) açık artırması ile gündeme Beeple isimli sanatçının rekor fiyata satılan “Everydays: The First 5000 Days” isimli eserini alan kişinin kim olduğu ortaya çıktı. 

Christie’s isimli müzayede platformunda 69,3 milyon dolar ödeyerek açık artırmayı kazananın küresel NFT fonu Metapurse olduğu açıklandı. Perşembe günü, projenin arkasındaki kişilerin gerçek adlarını açıklayan bir blog yazısı paylaşıldı.

Duyuruya göre Beeple’ın 69 milyon dolarlık NFT’sini alan MetaKovan isimli kullanıcı, Metapurse’un kurucusu Vignesh Sundaresan. Metapurse’u kurmadan önce Sundaresan, 2013 yılında Coins-e isimli kripto para borsasını kullanıma açtı ve kripto ATM projesi olan BitAccess’in ortak kurucu olarak sektöre aktif yer aldı.

Sundaresan, Twobadour takma adıyla da bilinen Anand Venkateswaran ile Metapurse fonunu işletiyor. Hem Sundaresan hem de Venkateswaran, Güney Hindistan eyaleti Tamil Nadu doğumlular.

Sundaresan ve Venkateswaran,

“İsmimizi gizleyebilirdik, ancak Christie’s ile ortak basın bültenimize birkaç ipucu sunmaya karar verdik […] Amacımız, Kızılderililere ve beyaz olmayan insanlara onların da söz sahibi olabileceklerini, kripto sektörünün eşitlik sunan bir güç olduğunu göstermekti. Batı ile diğer bölgeler arasında mesafe kısalıyor. Özellikle de güney yükseliyor”

şeklinde yazdı. Ayrıca takma adlarını “maske” değil, “exosuit (mekanik dış iskelet)” olarak tanımladılar.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!