featured

Blockchain.com’un değeri 14 milyar dolara fırladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain.com, küresel risk sermayeleri tarafından yatırım aldıktan sonra değerlemesini 14 milyar dolara kadar çıkarmayı başardı.

Kripto para borsası ve finansal hizmet sağlayıcısı Blockchain.com, elde ettiği yeni yatırımların ardından 14 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

Bloomberg tarafından açıklanan finansman turu, küresel risk sermayesi şirketi Lightspeed Ventures dışında, Tesla gibi büyüme potansiyeli olan hisse senetlerine erken dönem desteği ile tanınan yatırım yönetimi şirketi Baillie Gifford & Co. tarafından yönetildi.

Henüz Blockchain.com veya yatırımcılar tarafından resmi olarak açıklanmayan yatırım turunda, firma değerlemesinin 5,2 milyar dolardan 14 milyar dolara yükseldiği bildirildi. Toplanan toplam fon miktarı henüz açıklanmadı.

2011 yılında kurulan Blockchain.com, şu anda dünyanın en büyük kripto para birimi şirketlerinden biri. Borsa platformu ve kripto cüzdanlarından kurumsal ürünlere kadar çok çeşitli blockchain tabanlı finansal hizmetler sunuluyor. 82 milyon cüzdana sahip olan ve 37 milyon doğrulanmış kullanıcıya erişen platform, toplam 1 trilyon doların üzerinde işlem hacmi yakalamış durumda.

Geçen yıl nisan ayında Blockchain.com, Baillie Gifford & Co. tarafından o zamanlar şirkette yapılmış en büyük yatırım olan 100 milyon dolarlık fonu alarak manşetlere çıkmıştı.

Blockchain.com’un son finansman turu Mart 2021’de gerçekleşti. C Serisi yatırım turunda 300 milyon dolar fon elde ederek değerini 5,2 milyar dolara çıkarmıştı. Finansman turu DST Global, Lightspeed Venture Partners ve VY Capital tarafından yönetildi. Bundan önce şirket, büyük ölçüde kurumsal iş geliştirmeyi hedeflediği fon toplama süreçlerinde çeşitli risk sermayelerinden 120 milyon dolar yatırım almıştı.

Blockchain.com bu hafta, firmaların kara para aklamayı önleme (AML) planı kapsamında, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesinin (FCA) kripto varlık lisansı için verdiği geçici izinden çıkarılan şirketler listesine eklendi.

Blockchain.com, başvurusunu 29 Mart’ta geri çekti ve bunun yerine Litvanya üzerinden Avrupa’da faaliyet gösterdiğini ispatlamayı seçti. 11 Mart’ta, kurumsal kripto para alım satım hizmet sağlayıcısı olan BC2C, operasyonlarını ABD kuruluşu aracılığıyla yürütmeyi planlayarak İngiltere’den çekildi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!