featured

Alex Kriete, yeni kripto şirketi kurmak için istifa etti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Citi’nin dijital varlık eş başkanı Alex Kriete, 10 Mart’ta LinkedIn aracılığıyla yaptığı duyuruda 11 yıl boyunca çalıştığı bankadan istifa ettiğini açıkladı.

Citi’nin dijital varlık eş başkanı Alex Kriete, 10 Mart’ta LinkedIn aracılığıyla yaptığı duyuruda 11 yıl boyunca çalıştığı bankadan istifa ettiğini belirtti. Yeni bir kripto para şirketi kurmayı ve geliştirmeyi planladığını belirten Kriete, herhangi bir ayrıntı vermedi.

Kriete, Haziran 2021’den beri yaklaşık bir yıldır Greg Girasole ile birlikte Digital varlık grubunun liderliğini ortaklaşa yürütüyordu. Girasole de aynı şekilde LinkedIn aracılığıyla istifasını duyurdu ve Kriete ile birlikte blockchain girişimlerini başlatmayı planladığını belirtti. İkili, önümüzdeki haftalarda konuyla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşacaklarını söyledi.

Kriete’nin yeni girişiminden heyecan duymasının sebebi, dijital varlıkların küresel sermaye piyasaları ve yeni iş modellerinin oluşumu için giderek önem arz edeceğine olan inancından kaynaklanıyor. Beş yıl önce blockchain destekli dijital varlıklara kişisel bir ilgisinin başladığını söyleyen Kriete, bu pazarın ileriye taşınmasına yardımcı olmak istediğini de sözlerine ekliyor.

Kriete ve Girasole, Citi’nin dijital varlıklar grubunu yönetirken, bankanın Kurumsal Müşteriler departmanı içinde yer alan ve kısa süre önce Puneet Singhvi’nin atandığı bir başka dijital varlık bölümü de bulunuyor.

Başka bir Citi yöneticisi Matt Zhang da yakın zamanda Hivemin Capital Partners adlı 1,5 milyar dolarlık bir kripto fonu başlatmak için çalışmalara başlamıştı. Yine benzer bir örnek olarak, uzun süredir Goldman Sachs’ta yöneticilik yapan Roger Bartlett, kripto sektörüne atılma zamanının geldiğine karar verdi ve Coinbase’de Küresel Finans İşlemlerini yürütmek için bankasından istifa etti.

Bu arada, metaverse evrenine öncülük eden bir diğer banka JPMorgan, 1 trilyon dolarlık fırsattan yararlanmak amacıyla, blockchain tabanlı Decentraland’da sanal bir salon açtı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!