featured
bitcoin btc rallisi

Analist, Bitcoin boğa piyasası tehlikede olabileceğini ileri sürdü

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasını değerlendiren analist, Bitcoin boğa piyasası tehlikede olabileceğini ileri sürdü. Bitcoin rallisi tehlikede mi? – Azalan dipler endişe veriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı son birkaç aylık süreçte 11.000 dolardan neredeyse 62.000 dolara kadar yükseldi. Akabinde yükseliş duruldu ve geçici olduğu tahmin edilen düzeltme süresine girildi.

Uzmanlar, yaşanan düzeltmenin sona ermesi ve yeniden fiyatın yukarı yönelmesi için 53.000 doların tutulmasına dikkat çekiyor. Cointelegraph’a özel analiz paylaşan, Amsterdam borsasında tam zamanlı trader olan Michael van de Poppe, Bitcoin fiyatını değerlendirirken kritik açıklamalarda bulundu.

4 saatlik grafik düşüşe işaret ediyor

BTC/USD paritesine ait 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafiğe bakıldığında, mart ayı ortasında elde edilen tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana açık bir düşüş trendi gözüküyor. 58.000 doları geçen bir hamlenin ardında gelen bu düşüş artık zayıflığa işaret ediyor. Başka bir deyişle, 50.000 dolara kadar gelebilecek bir düzeltme piyasa için normal ve sağlıklı bir durum olacak.

Grafikte ayrıca, hem tepelerin hem de diplerin aşağı indiği kısa vadeli bir düşüş trendi göze çarpıyor. Bu bağlamda, Bitcoin fiyatının 53.000 dolarlık destek bölgesine tutunmasının önemi arttı. 53.000 dolarlık destek çalışmazsa, 49.000 ila 50.800 dolara doğru daha fazla düzeltme kaçınılmaz olacak.

Öte yandan, 53.000 dolarlık alan tutulursa, Bitcoin fiyatının güçlü kalmak için 56.200 dolarlık alanı aşması gerekecek. Bu bağlamda 56.200 dolarlık alan, şu anda kırılması gereken kritik direnç bölgesi olarak kabul edilebilir. 56.200 dolar aşılsa bile, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyelerini hedeflemeden önce başka dirençleri de aşmak durumunda.

Günlük zaman dilimi büyük boğa döngüsünü gösteriyor

BTC/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in günlük grafiği, tepelerin ve diplerin belirgin bir şekilde yükseldiği boğa piyasasına işaret ediyor. Yani tabloya uzaktan bakıldığında, yükseliş trendi sürüyor. Dolayısıyla 50.000 dolarlık alan büyük bir destek bölgesi olduğundan, buraya gelecek düzeltme çok normal olacaktır.

Bitcoin’in fiyatı 44.000 dolarlık alana kadar düşse bile, yükseliş eğilimi hala geçerli olacak. Bitcoin, 44.000 ve daha iyi ihtimalle 50.000 doların üzerinde kaldığı sürece, düşüş trendini konuşmaya gereke kalmayacak.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!