Binance ve Polygon
Binance ve Polygon

Binance, Polygon yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak durdurdu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, salı günü Polygon (MATIC)  ağındaki yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı.

Binance, salı günü Polygon ağındaki yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı.

Duyuru, Polygon ağının güncelleme kaynaklı hizmet kesintisi yaşadığı 11 Mart’tan kısa süre sonra yapıldı. Kripto borsa, ağ yeniden istikrarlı olur olmaz yatırma ve çekme özelliklerini yeniden başlatacağını belirtti.

Polygon ağı, milyonlarca kullanıcıya ve sürekli gelişen ekosisteme sahip bir layer-2 Ethereum ölçeklenme çözümüdür. Ağ, 11 Mart’ta üç katmanından birinde temel bir güncelleme gerçekleştirdi, fakat hata oluşması nedeniyle üç katman güncelleme sonrası mutabakata ulaşamadı ve hizmet kesintisi yaşandı.

Polygon’un Twitter’daki geliştirici hesabı, hata sorununun düzeltildiğini ve ağın stabil olduğunu aktardı. Polygon geliştiricileri, Binance’in de mevcut durumda düğümlerini güncellediğini ve verileri senkronize ettiğini, bu nedenle geçici bir hizmet kesintisi yaşandığını açıkladı.

Üç katmandan oluşan Polygon ağında her bir katman, farklı bir görevi üstleniyor. Ethereum katmanı akıllı sözleşmeleri yürütürken, Bor katmanı blok üretimine yardımcı oluyor. Hata ise üçüncü katman olan Heimdall katmanında yaşandı.

Güncelleme sırasında hata, zincirin farklı versiyonlarında farklı Heimdall doğrulayıcılarının bulunmasına yol açtı ve bu nedenle 2/3 mutabakata ulaşılamadı. Birkaç saatlik kesinti beklenen ve Polygon ekibi tarafından bildirilen bir durum olsa da, 11 saatlik kesinti çoğu proje ve yatırımcı için endişe sebebi oldu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!