featured
bitcoin gold fiyatı uctu

Bitcoin Gold (BTG) yüzde 173 arttı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcılar haberi yanlış anladı, 2017 yılında Bitcoin ağındaki hard fork işlemiyle oluşan BTG fiyatı uçtu. Yatırımcılar yanlış Bitcoin’i satın aldı.

Bitcoin (BTC) ağından hard fork (sert çatallanma) ile ayrılan ve uzun zamandır unutulmuş bir para birimi olan Bitcoin Gold (BTG) bir hafta içinde neredeyse yüzde 200 arttı. Üstelik bunun nedeni yatırımcıların yanlış para birimini satın almaları… 

2017 yılında çatallanma işlemi ile oluşan Bitcoin Gold 250 milyon doları aşan işlem hacimleri yakaladı. Yüzde 30 günlük kazanç elde eden altcoin, Şubat 2018’den bu yana en yüksek fiyat olan 113 dolardan işlem gördü.

Bitcoin Gold bir haftada yüzde 173 kazanç elde etti

Uzun zamandır isminden bahsedilmeyen Bitcoin Gold’un başarısının ardında ne bir yenilik var ne de geliştiricilerinin bir hamlesi.

Brezilya yatırım bankası BTG Pactual tarafından oluşturulan Bitcoin fonu, Winklevoss ikizlerinin Gemini borsası üzerinde saklama yönetimi için ekip oluşturdu. Bitcoin Gold ile hiçbir ilgisi olmasa da, Brezilya’nın en büyük yatırım bankası altcoin’in değerini paylaştı. Alıcılarsa bunu işaret olarak algıladı.

Gemini haberi yayımlandıktan sonra Bitcoin Gold talep dalgası gördü. Bu durum, kripto para sektörünün hala erken aşamada olduğunu gösteriyor.

Podcast sunucusu Anita Posch, “BTG Pactual adında yeni bir fon oluştuğu için insanların Bitcoin Gold (BTG) satın almak için aceleci davrandıklarını” söyledi.

“Hayır, ucuz Bitcoin değil!”

Buna karşılık, mart ayı sonlarında ortaklık duyurusu yapan Bitcoin Gold, fiyat hareketi için neredeyse hiçbir şey açıklamada bulunmadı.

BTG/USD paritesine ait saatlik mum grafiği (Binance). Kaynak: Tradingview

Bitcoin ile ilgisi yok

Bitcoin Gold, Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Diamond (BCD) ve diğer alternatiflerin ortaya çıktığı 2017 yılında, Bitcoin birçok sert çatallanma yaşadı.

Selefinin aksine çatallanma sonunda oluşan para birimleri kısıtlı bir başarı elde etti. Bazı destekçiler, çatallanma sonucu oluşan para birimlerini gerçek Bitcoin olarak konumlandırarak agresif bir pazarlama uyguladı. Ancak bu yanıltıcı hareketler başarılı olmadı.

Bitcoin Gold, Bitcoin Cash veya BTC dışındaki herhangi bir coin’i satın almak, Bitcoin değil, altcoin satın almak anlamına gelir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!