featured

Haftalık NFT Haberleri 4.0

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Haftalık NFT gündem haberlerinde 27 Haziran – 3 Temmuz tarihleri arasında NFT alanında öne çıkan NFT başlık ve haberlerin özeti sizlerle.

Türkçe karşılığı “değiştirilemez token” olan non-fungible token (NFT) blockchain ağı üzerinde şifrelenmiş, bir eşi daha olmayan token demektir. Alışılagelmiş coin ve token kavramından farklı biçimde çalışan NFT; benzersiz, değiştirilemez, orijinalliği ve mülkiyet hakkı mutlak olan bir varlıktır. Non-fungible tokenler her birini “eşsiz kılan” özellikler barındırır. NFT sahibi olan kişi bilir ki, elindeki tokenin bir örneği daha yoktur.

Eşsiz tokenler (NFT) genellikle koleksiyon, dijital sahiplik ve mülkiyet hakları alanında tercih ediliyor. Kripto sanat eserleri, dijital koleksiyon ürünleri ve çevrim içi oyunlarda yer alan eşsiz dijital öğeler şeklinde karşımıza çıkıyor.

NFT’lerin alınıp satıldığı “NFT pazaryeri” denilen platformlardan birçok farklı NFT’ye ulaşabilir, alıp satabilirsiniz. Ciddi maddi değerlere sahip NFT’lerin ticari değerinin olmasından dolayı, birçok yatırımcıyı kendine çeken bir alan olarak gün geçtikçe popüler hale gelmeye başladı.

Biz de geçtiğimiz hafta NFT alanında gerçekleşen güncel ve popüler haberleri size aktarıyoruz:

Yüzlerce Bored Ape sahibi kullanıcılar, NFT’lerini markalara kiralamak için kaydoldu

Yüzlerce Bored Ape sahibi, hodlers’ın Apne IP’lerini markalara kiralamasını sağlayan yeni bir NFT lisanslama pazarına kaydoldu.

Blockchain hızlandırıcısı Mouse Belt Labs, markaların göz atması için web sitesinde 10 bin BAYC NFT’sinin tümünü listeleyeceğini ve “kampanyalar için işe alıma ilgi gösterdiğini” iddia ederek Boredjobs adlı pazarı başlattı.

Elbette, söz konusu BAYC sahipleri marka tekliflerini görüntülemek için lisanslama pazarına kaydolup mülkiyet haklarını onaylamadıkça bahsedilen 10 bin APE’yi kiralamak mümkün olmayacaktır.

Facebook, NFT özelliğini test etmeye başladı

Eskiden Facebook adıyla bilinen Meta, NFT alanındaki çalışmalarına devam ediyor. Son olarak bu konuda çalışmalarını sürdüren Meta, ABD’li içerik oluşturucular için Facebook’ta NFT özelliğini kullanıma sundu.

Facebook’ta Ethereum ve Polygon tabanlı NFT’leri sergileme özelliğini ABD’deki içerik oluşturucuları için test etmeye başladığını açıklayan Facebook, yakında Solana ve Flow’daki NFT’leri de destekleyeceğini belirtti.

Flipside Crypto, blockchain verilerini çekmek için NFT tabanlı geliştirme kiti yayımladı

Blockchain analitik firması Flipside Crypto, NFT’lere dayanan ve “kapsamlı” blockchain verilerini çekmek için otomatik bir araç sağlayan ShroomDK adlı yazılım aracılığıyla çevrimiçi Yazılım Geliştirme Kiti (SDK) yayımladı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, NFT tabanlı olmak, SDK’nın daha kolay satılmasını ve fiyatının yükselmesini sağlıyor.

Kurucu ortak Jim Myers, birden fazla zincirden blockchain verilerini otomatik bir şekilde sorgulama yapmasının “blockchain geliştiricileri ve analistleri için kritik bir altyapı parçası” olduğunu söyledi.

NFT pazaryeri OpenSea’de veri sızıntısı!

NFT pazaryeri platformu OpenSea, resmi Twitter hesabından paylaştığı bir blog yazısında kullanıcı e-postalarının sızdırıldığını açıkladı. OpenSea, verileri sızdıran kişinin şirketin, e-posta partneri customer.io’nun çalışanlarından biri olduğunu, bu konuda customer.io ve kolluk kuvvetleriyle iş birliği içinde çalışmaya başladıklarını belirtti.

Şirket, sızdırılan verilerin yalnızca e-postalardan ibaret olduğunu vurguladı.

eBay, NFT ve Metaverse odaklı ticari marka başvurusunda bulundu

Kısa süre önce NFT pazaryeri KnownOrigin’i satın alan eBay, bu kez NFT ve metaverse odaklı ticari marka başvurusunda bulundu. eBay, gerçek ve sanal ürünler bulunduran çevrimiçi mağaza başvurusunda bulunduğunu doğruladı.

3 adet NFT ve metaverse odaklı ticari marka çalışmalarına başlayan eBay, çevrimiçi e-ticaret mağazası açmak için Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) başvuruda bulundu.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!