featured

Shiba Inu (SHIB) yüzde 30 değer kaybetti – Teknik Analiz

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shiba Inu geliştiricisi, yaklaşmakta olan NFT oyun projesini öne çıkararak geleceğin parlak olduğunu iddia ediyor.

Shiba Inu (SHIB) fiyatı, kripto para piyasasının genelinde yaşanan düşüşle beraber 9 Mayıs tarihinde yüzde 10’un üzerinde gerileme yaşayarak 0,00001641 dolara indi. Bu yıl SHIB, piyasa değerine göre en üst seviye kripto para birimleri arasında en kötü performanslardan birine imza atarak yüzde 50 çakıldı.

Geçen hafta lüks moda markası Gucci, ABD merkezli beş mağazasında ödemelerde kabul edeceği token listesinde Shiba Inu’yu da eklemişti. Bununla birlikte SHIB fiyatı, makro baskılar altında düşmeye devam ettiği için boğalar, tokenin yaygınlaşma haberlerini umursamıyor.

Shiba Inu üçgen modelini kırdı

Shiba Inu’nun yıllık kayıplarla karşı karşıya kalma ihtimali 0,00001197 dolar civarındaki “simetrik üçgen” modelinin kırılmasıyla artıyor.

Simetrik üçgen modelinin hedefi, yapının üst ve alt trend çizgisi arasındaki maksimum mesafe kadar düşüş ya da yükseliş öngörüyor. Bugünkü fiyatın yaklaşık yüzde 30 altında bulunan seviye teknik yapıya uyuyor.

Bununla birlikte SHIB fiyatının daha kısa zaman dilimindeki yapısı, geçici bir yükseliş trendine işaret ediyor.

Yüzde 20’lik kısa vadeli sıçrama bekleniyor

SHIB, Ekim 2021’den bu yana yatırımcıları için üç kez birikim bölgesi görevi gören 0,00001667 dolar civarında kırmızı yatay çizgiye düştü. Shiba Inu, Ocak 2022’de 0,0000167 dolar seviyesini destek olarak test ettikten iki hafta sonra yüzde 100’ün üzerinde ralli yapmıştı.

Seviye, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, azalan paralel kanalın alt trend çizgisiyle de çakışıyor. Bu birleşmenin sonucu olarak SHIB, mayıs ila haziran dönemi için geçici yukarı yönlü hedef olarak hareket eden kanalın 0,00002 dolara yakın üst trend çizgisine doğru bir toparlanma görüyor.

Bu arada SHIB tokenin günlük göreceli güç endeksi (RSI), kısa vadeli toparlanmayı daha da hızlandırabilecek aşırı satım bölgesi olan 30’un altına düştü.

Bununla birlikte, başta şahin kararlar alan Fed olmak üzere makroekonomik gelişmeler, SHIB dahil olmak üzere kripto piyasası için aşağı yönlü riskler oluşturmaya devam ediyor. Bu nedenle, fiyat artışları gelirse ani satış eylemlerinin gelmesi muhtemel. Haliyle SHIB 0,00001197 dolar civarında üçgenin kırılma hedefine doğru ilerleyebilir.

Parlak gelecek vaatleri

Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama, SHIB tokenine yönelik piyasa talebi karşısında sakinleştirici bir tavır sergiledi.

Geliştirici, Avustralya merkezli video oyun firması olan Playside’ın, aynı adı taşıyan metaverse projesinde Shiba Inu temalı olan ve “Shiboshi” olarak adlandırılan benzersiz token (NFT) kullanacağını belirtti. Ayrıca Shiba Inu’nun ikinci katmak blockchain ağı Shibarium’un teknik makalesini “bu ay veya önümüzdeki ay” yayımlayacağını da kaydetti.

Açıklama, bir Ethereum balinasının 74 milyar SHIB (bu yazı hazırlanırken 1,23 milyon dolara denk geliyordu) satın almasından sonra geldi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!