featured

Tiger ve Futu, Çin Dışında Kripto Ticaret Hizmetleri Sunacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’de son dönemde yaşanan kripto para yasaklaması krizi, ardından madencilik faaliyetlerine de yansımıştı. İki şirket kripto para alanına giriş yapmak için ülke dışını tercih etti.  

Büyük Çinli Çevrimiçi Brokerler Kripto Ticaretine Geçiş Yaptı

South China Morning Post’un Salı günü bildirdiğine göre, Pekin merkezli Tiger Brokers ve Çin’in önde gelen çevrimiçi aracı kurumları olan Shenzhen merkezli Futu, kripto ticareti hizmetleri sunmaya başlama planlarını açıkladı. Nasdaq listesinde yer alan şirketler, genişleyen küresel pazardan pay almak için Robinhood ve Etoro gibi yerleşik platformlarla rekabet etmek istiyor.

Bununla birlikte, iki şirket anakara Çin’den müşteri kabul etmeyecek, ancak kendi ülkelerindeki yetkililer son zamanlarda kripto para ticareti yasağını yinelediler. Çin hükümeti, Çin’in devasa kripto madenciliği endüstrisini yakından izlemeye devam etme sözü verirken kripto borsalarının ve ödeme hizmeti sağlayıcılarının peşinden gidiyor.

SCMP’ye göre brokerler, Q1 kazanç çağrıları sırasında dijital para ticaretine genişleme niyetlerini açıkladılar. Yayına göre, Çin Halk Cumhuriyeti dışında ikamet eden genç ve mobil tüccarlar ana hedefleri olacak. Bu küresel pazar, son birkaç aydır artan kripto para fiyatlarıyla büyüyor. Tiger Brokers CEO’su Wu Tianhua, geçen haftaki görüşmede şunları söyledi:

Bitcoin gibi kripto para birimlerinin geçen yıldan bu yana ana akım yatırımcılar tarafından daha kabul edilebilir hale geldiğini ve bir varlık sınıfı olarak ortaya çıktığını fark ediyoruz. Tiger’ın misyonu, yatırımcılar için yatırımı daha verimli ve eğlenceli hale getirmektir.

Tiger Brokers ve Futu Offshore Kripto Tüccarlarını Hedefleyecek

Şirketin CEO’su Tiger Brokers’ın “Çin vatandaşlarına böyle bir hizmet sunmayacağını” vurguladı. Aracı kurum şu anda ilgili kripto ticaret lisansları için başvuruyor, Wu Tianhua, hangi düzenleyicilerin Tiger’ın yeni iş girişimi için yetki vermesi beklendiğini açıklamadan ekledi.

Çinli akıllı telefon devi Xiaomi tarafından desteklenen aracı kurum, bu yılın ilk çeyreğinden itibaren 21.1 milyon dolar net kar bildirdi. Amerika Birleşik Devletleri, Hong Kong, Avustralya ve Singapur’daki borsalarda işlem gören hisselerin alım satımını kolaylaştıran platform, 375.000’den fazla müşteriden mevduat aldı.

Çinli teknoloji devi Tencent tarafından desteklenen Futu, yılın ikinci yarısında kripto para ticaretine genişlemeyi planlıyor. Şirketin 19 Mayıs’taki kazanç konferansı görüşmesi sırasında, Kıdemli Başkan Yardımcısı Robin Li Xu, Futu’nun Singapur, Hong Kong ve ABD’de dijital para ile ilgili lisanslar için başvurduğunu söyledi Aracının 790.000 müşterisi var ve nette altı kat artış kaydetti. 2021 yılının ilk çeyreği ile 2020 yılının ilk çeyreği karşılaştırıldığında kar, 149,5 milyon dolar getiriyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!