featured

CoinFLEX çalışan sayısını azalttığını duyurdu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CoinFLEX, maliyetleri yüzde 60’a kadar azaltma önlemlerinin bir parçası olarak çalışan sayısını azalttığını duyurdu.

Kripto para borsası CoinFLEX, işlem maliyetlerini azaltmak amacıyla ekip üyelerinin sayısını azalttı.

CoinFLEX, cuma günü paylaşılan bir blog gönderisine göre şirketin maaliyetlerini yüzde 50-60 oranında azaltmak amacıyla konum farketmeksizin bütün bölümlerdeki çalışanlarından bazılarını işten çıkardığını açıkladı. Geri kalan ekip üyelerinin çoğunluğu ise ürün ve teknoloji alanına odaklanacak. Borsa ayrıca hacmin geri gelmesi durumunda ise konunun yeniden ölçeklendirileceğini de belirtti.

Borsa, “Niyetimiz, CoinFLEX ile potansiyel bir satın alma veya ortaklık fırsatı düşünen herhangi bir kuruluş için doğru boyutta kalmak,” ifadelerini kullandı.

CoinFLEX, cumartesi günü isimsiz bir tarafın 47 milyon dolarlık marj çağrısını karşılayamadığı bildirildikten sonra para çekme işlemlerini durdurmuştu.

CoinFLEX her ne kadar 14 Temmuz’da kullanıcı para çekme işlemlerini kısmen yeniden açmış olsa da, birçok kullanıcı Three Arrows Capital, Voyager Digital ve Celsius Network ile ilgili diğer iflas olayları arasında borsanın likiditesi hakkındaki endişelerini dile getirdi. Yapılan tahminler daha sonra CoinFLEX açığının, firmanın Hong Kong’da arbitraj prosedürlerine başladığı 84 milyon dolar kadar yüksek olabileceğini öne sürdü.

CoinFLEX, para çekme işlemlerinin durdurulmasının ardından, başlangıçta yeni Recovery Value USD (rvUSD) tokenini çıkararak likidite sıkıntısını gidermeyi planladığını söyledi. Yazının yazıldığı esnada herhangi bir token piyasaya sürülmemiş olsa da, borsa cuma günü kurtarma planıyla ilerleme kaydetmeyi planladığını söyledi:

“CoinFLEX Composite’nin dağılımıyla ilgili ayrıntılar üzerinde avukatlar ve önemli alacaklı grubuyla çalışmaya devam ediyoruz ve bundan sonra mümkün olan en kısa sürede tüm yatırımcıların oylamasına sunabilmemiz için önümüzdeki hafta civarında rakamlara sahip olmayı umuyoruz.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!