a
r
r

Bitcoin balina sayısında azalmanın sürdüğü tespit edildi

Bitcoin balinalarının sayısı giderek azalıyor. Bitcoin, cuma günü çok can yakan düşüşten toparlanmaya çalışırken, zincir üstü veriler yüksek gelirli "balina" cüzdanlarının bu yönde çabalamıyor olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin balinalarının sayısı giderek azalıyor. Bitcoin, cuma günü çok can yakan düşüşten toparlanmaya çalışırken, zincir üstü veriler yüksek gelirli “balina” cüzdanlarının bu yönde çabalamıyor olabileceğini gösteriyor. 

Bitcoin (BTC), diğer birçok kripto para ile birlikte, dünyanın en zengin ikinci adamı Elon Musk’ın olumsuz gönderileri nedeniyle ciddi bir değer kaybı yaşadı.

Borsalara aktarılan net BTC sayısı. Kaynak: Glassnode

Bir kilit gösterge ise tartışmaya açık olmayan bir şekilde tehlike çanlarını çalıyor. Geçtiğimiz ay yapılan bir analiz, balina ve satıcıların yatırımlarından kâr edememesine rağmen satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu durumda satış baskısı, BTC fiyatının daha da düşmesine yol açabilir. 

Ekim 2020-Nisan 2021 arasında balina cüzdanlarının sayısı. Kaynak: Glassnode

r
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.