featured
bitcoinin tarihçesi

Bitcoin [BTC] Destek ve Direnç noktaları | 1.1

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabah saatlerinde yatay seyreden Bitcoin, 40.047 $ seviyelerinde fiyatlanıyor. ABD’de dün yapılan FOMC toplantısında beklenildiği gibi faiz değişikliğine gidilmedi.

Fed Başkanı Powell tarafından yapılan açıklamadaki söylemler piyasayı rahatlatmak üzerine kuruluyken ABD tarafında bir süre daha enflasyon ve istihdam verilerini yakından takip etmek gerekecektir.

Bitcoin’e ait zincir verilerini analiz ettiğimizde ise dün borsalardan net 2,4 milyar dolarlık BTC çıkışı olduğunu görüyoruz. Bu veri bize yatırımcıların satmak yerine borsalardan cüzdanlarına ellerinde tutmak için Bitcoin’lerini aktardığını gösterirken aynı zamanda yatırımcıların fiyatın daha yükseleceği yönünde beklentisi olduğunu da anlatıyor.

BTC/USDT

Bitcoin paritesini teknik olarak ele aldığımızda, 28 Temmuz tarihinde 40.600 $ seviyelerinde bulunan direncinin üzerini test ederek 41 bin dolar seviyelerine kadar yükseldi ancak bu seviyelerde kalıcılık sağlayamadı.

Bugün içerisinde 40.600 $ seviyelerinde bulunan direnç yukarı yönlü kırılır ve bu seviyelerin üzerinde kalıcılık sağlanırsa fiyatın 43-44 bin dolar bandına doğru hareketlenmesini bekleyebiliriz.

Olası geri çekilmelerde en yakın destek seviyesi olarak Fibonacci’nin %38,20’lik düzeltme dilimine denk gelen 39.288 $ seviyelerinin çalışmasını beklerken bu desteğin kaybedilmesi durumunda fiyatın iki haftalık DEMA (37.760 $) seviyelerine kadar geri çekilmesi mümkün olabilir.

Parabolic SAR “al” yönünde verdiği sinyali günlük periyotta koruyor.

1 Bitcoin Kaç Dolar1 Bitcoin Fiyatı

BTC – DİRENÇLER
40.860$ / 41.944$ / 42.989$

BTC – DESTEKLER
38.731$ / 37.686$ / 36.602$

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!