featured

3,1 milyon kullanıcı verisi CoinMarketCap veri tabanından çalındı

service Dinle
Sesli Dinle
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CoinMarketCap hacklendi iddiası ile CoinMarketCap, sızdırılan kullanıcı hesaplarının listesinin kullanıcı tabanıyla eşleştiğini doğruladı.

Saldırıya uğrayan e-posta adreslerinin çeşitli bilgisayar korsanlığı forumlarında çevrim içi biçimde alınıp satıldığı, ele geçirilmiş çevrim içi hesapları izleyen web sitesi Have I Been Pwned tarafından ortaya çıktı.

Binance kripto para borsasının yan kuruluşu olan CoinMarketCap, sızdırılan kullanıcı hesaplarının listesinin kullanıcı tabanıyla eşleştiğini doğruladı:

“CoinMarketCap, kullanıcı hesaplarının listesi gibi görünen çevrim içi veri yığınlarının ortaya çıktığını fark etti. Gördüğümüz veri listeleri yalnızca e-posta adresleri olsa da, abone tabanımızla uyuşuyor.”

Kripto para fiyat takip sitesi CoinMarketCap’e düzenlenen saldırıda, 3 milyondan fazla kullanıcının e-posta adresinin sızdırıldığını bildirildi.

Şirket, 3.117.548 adet kullanıcıya ait e-posta adresinin sızdığını doğrularken, bilgisayar korsanlarının hesap şifrelerinin hiçbirine erişemediğini aktardı. CoinMarketCap sözcüsü ise, “Kendi sunucularımızdan veri sızıntısı olduğuna dair herhangi bir kanıt bulamadık – bu sorunu aktif olarak araştırıyoruz ve yeni bir bilgi alır almaz abonelerimize bilgi vereceğiz” dedi.

Teyit edilmesine rağmen CoinMarketCap, saldırının kesin nedenini henüz belirleyemedi. Cointelegraph’ın yorum talebine yanıt veren CoinMarketCap şunları söyledi:

“Gördüğümüz verilerde şifre bulunmadığından, bunun büyük olasılıkla, kullanıcıların şifreleri birden fazla sitede yeniden kullanmış olabileceği başka bir platformdan kaynaklandığına inanıyoruz.”

Kaynak: cointelegraph

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!