featured
yeni eth fiyat rekoru ethereum

Yeni Ethereum Fiyatı 1.838 Dolar

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum ağının kripto parası yeni Ethereum fiyatı , 9 Şubat’ta yani bugün 1.838 dolara kadar yükselerek yeni rekor fiyatına ulaştı

Ethereum ağının kripto parası Ethereum (ETH) fiyatı, 9 Şubat’ta yeniden rekor kırdı. Yeni Ethereum fiyatı bugün, BITFINEX üzerinde 1.838 dolara kadar yükseldi.

ETH/USDT paritesinin 1 saatlik mum grafiği (BITFINEX)

Ether neden yükseliyor?

Ether rallisinin başlama zamanı, CME’nin vadeli işlemleri başlatmasından önce duyarlılık negatif olduğu için önem taşıyor.

CME, Aralık 2017’de ilk Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin başlatmıştı. Bitcoin, hemen ardından haftalar içinde 20 bin dolardan 6 bin dolar civarına çakılmıştı.

Birçok yatırımcı, Ether’in de benzer şekilde vadeli işlemlerin başlatılmasından sonra değer kaybetmesini bekliyordu. 

Ne var ki, bu teoride iki yanlış anlayış bulunuyor: İlk olarak, CME’nin Bitcoin vadeli işlemleri başlatmasının BTC fiyatında çakılmayı tetiklediğine dair bir kanıt yok.

İkinci olarak ise, kanıtlanabilir olmasının dışında ETH vadeli işlemlerin başlatılmasının düşüş beklentisi yaratacak bir durum olması için hiçbir sebep bulunmuyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!