Bitcoin İşlem Ücreti
Bitcoin İşlem Ücreti

Bitcoin 40 bin dolar desteğine tutunmaya çalışıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, 18 Mart’ta konsolidasyon aralığını daha da daralttı. BTC, geleneksel piyasa haftasını 40 bin doların üzerinde kapatacak gibi gözüküyor.

Yatırımcılar paradigma değişimini sabırla bekliyor

TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, analistler tarafından “kritik” görülen 40 bin dolar desteğine tutunmayı sürdürüyor.

ABD Merkez Bankası’nın faiz artışını doğrulamasının ardından makro işaretler de azaldı.

Popüler yatırımcı Crypto Ed, önümüzdeki günlerde ya 43 bin doları hedef alan bir ilerleme ya da mevcut trendin kırılmasını göreceğimizi düşünüyor.

BTC/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde Elliot Dalgaları’nı inceleyen yatırımcı, döngünün 45 bin dolar geçilmediği sürece düşüşe işaret ettiğini belirtti. 45 bin doların geçilmesi ise Crypto Ed’e göre ancak birkaç konsolidasyon hareketinin ardından mümkün.

Crypto Ed, özellikle de geri çekilme sırasında yaşanacak güçlü bir sekmenin kendisi için “uzun pozisyon açma işareti” olacağını söyledi.

Diğer piyasa katılımcıları da kripto paranın görünümünü giderek daha olumlu yorumluyor. Twitter yatırımcısı Zima, denge işlem hacmi (OV) göstergesinde uzun vadeli trendin kırıldığına dikkat çekti.

Yükselen OBV, bir varlığa mevcut işlem fiyatından gösterilen talebin arttığı anlamına geliyor. Bitcoin’in OBV göstergesi ise Ocak 2021’den beri ilk kez konsolidasyondan sıyrılıyor.

Zima, şöyle bir yorumda bulundu:

“Takozun yukarı yüzüne doğru kırılma yaşadık. Bir yıllık saçmalığın ardından birkaç ay sürecek yükselişin eşiğindeyiz.”

Bir diğer hesap Allen Au da Bitcoin’in 2022 aralığından sıyrılması ve 46 bin dolara kadar yükselmesini bekliyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!