featured

GameFi Haberleri 16-22 Mayıs tarihleri arası 3.8

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

16-22 Mayıs tarihleri arasında GameFi alanında öne çıkan GameFi haberlerini sizler için bir araya getirdik.

Oynayarak kazan (P2E) modeline dayanan ve blockchain tabanlı oyunları ifade eden GameFi, oyunculara hem oyun oynama hem de kripto para kazanma olanağı sunuyor. Oyuncular ayrıca çeşitli blockchain tabanlı oyunlarda NFT teknolojisi sayesinde oyun içindeki varlıkların sahibi olabiliyor ve bu varlıkları NFT şeklinde güvenle alıp satabiliyor. Tüm bu özellikler ve ekonomi de GameFi ekosistemini oluşturuyor.

P2P modelinin ortaya çıkmasıyla beraber uzun zamandır şirketlerin tek taraflı kârın sağladığı oyun ekonomisi çift taraflı kazanç özelliği kazandı. Sayısı günbegün artan oyuncuların dijital varlıkları toplayıp takas etmesiyle beraber kripto oyunlarının popülaritesi artmaya devam ederken, oyun geliştiricileri için güvenilir bir gelir sağlayan blockchain tabanlı oyunlar da oyuncular için ayrı bir değer yaratıyor. Merak edilenler listesinin ilk sıralarında yer alan GameFi alanındaki gelişmelerin sayısı da artmaya devam ediyor.

Biz de geçtiğimiz hafta GameFi alanındaki gelişmeleri sizler için bir araya getirdik:

Square Enix faaliyetlerinin çapını genişletiyor

Büyük oyun geliştiricisi, blockchain oyun altyapısına yatırım yaparak çalışma stratejisini daha sağlam bir NFT ekosistemini içerecek şekilde yeniden şekillendirmeye karar verdi. Yayımlanan son kazanç raporuna göre yönetimi altında 3 milyar dolar varlık bulunduran ve Final Fantasy video oyun serisinin sahibi Japon oyun geliştiricisi Square Enix (SE), 3 Mayıs’ta Tomb Raider serisini 300 milyon dolara sattı.

SE, blockchain oyunları için düzenleyici netlik ve yönergeler oluşturmayı, NFT ekonomilerinde ölçeklenebilirlikle mücadele etmeyi ve bir kurumsal sermaye girişim birimi kurma yönünde çalışmalar yapmayı planlıyor. Firma ayrıca, kendi tokenlerini çıkarmak, yönetmek ve yatırım yapmakla ilgilenecek bir uluslararası varlık oluşturmayı planladığını ve geniş bir oyun tokeni ekonomisi yaratmaya başlayacağının da altını çizdi.

Twitch kurucu ortağından Web3 oyun firması Metatheory’ye dev yatırım!

Twitch kurucu ortağı Kevin Lin’in kurduğu Web3 oyun ve eğlence şirketi Metatheory, pazartesi günü A Serisi fonlama turunda 24 milyon dolar topladığını duyurdu. Duyuruya göre yatırım turu, kripto sermayesi girişim şirketi Andreessen Horowitz (a16z), kripto para borsası FTX’in girişim kolu Pantera Capital, FTX Ventures ve birkaç girişim sermayesi firmalarının katılımıyla gerçekleşti.

Axie Infinity’nin Discord kanalında güvenlik alarmı verildi

Popüler play-to-earn (oynayarak kazan) oyunu Axie Infinity’nin Discord sunucusu, çarşamba günü bir başka siber saldırıya daha uğradı ve bu saldırı, MEE6 botunun ele geçirilmesiyle sonuçlandı. Görev ve mesajları otomatik hale getirmek için kullanılan popüler bot MEE6, birçok kripto projesi tarafından kullanılıyor. Hackerlar, ele geçirilen botu sahte bir Jiho hesabına izinler eklemek için kullandıktan sonra yeni NFT basılacağına dair sahte bir duyuru yayımladı.

Metaverse ve Web3 oyun platformlarına 3 milyar dolar geldi

“Oyun altyapısı ve teknolojilerinin metaverse ekosisteminin temel yapı taşları olacağına” inandığını söyleyen girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z), Web3’e odaklanan oyun girişimlerine ayıracağı 600 milyon dolarlık bir fon başlattı. GAMES FUND ONE olarak adlandırılan söz konusu fon, oyun stüdyoları, örnek olarak kullanılan Discord ile oyuncu topluluklarını destekleyen tüketici uygulamaları ve oyun altyapısı sağlayıcıları kategorilerinde yatırım yapacak.

GameFi ve P2P blockchain oyunları 2022’de nasıl gelişecek? | Rapor

Son zamanlarda kripto piyasasına ayılar hakim oldukça ve NFT taban fiyatları düştükçe GameFi, genel olumsuz piyasa duyarlılığına rağmen pozitif belirtiler gösteriyor. Cointelegraph Research, Mayıs ayında yayımlanan 30’dan fazla sayfalık bir raporda, en popüler P2E oyunlarından Axie Infinity, Splinterlands, Bomb Crypto, Alien Worlds ve DeFi Kingdoms’u değerlendirdi. GameFi raporunda değerlendirilen bu beş başlık, kripto ve NFT yatırımlarını eğlenceli hale getirerek harika bir iş çıkarıyor. Kullanıcı sayısının da açıkça gösterdiği gibi oyuncular, blockchain oyunlarını oynarken tamamen eğlenceli bir deneyim yaşayabiliyor. GameFi geliştirmesi henüz ilk dönemlerinde bulunuyor ve oyunların da gelecekte görsel olarak daha çekici ve dinamik olacak şekilde gelişeceği herkes tarafından biliniyor. Mevcut ayı piyasası, tüm gerilemeler gibi yenilik ve gelişime ulaşmak için bir kanal olabilir.

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!